Plex خدمات ابری شرکت‌های مختلف را یکپارچه کرد

رایورز - شرکت Plex بتازگی اعلام کرد که خدمات پردازش ابری آن موسوم به Plex Cloud هم‌اکنون به صورت عمومی برای تمام مشترکان پولی آن عرضه شده است.

به گزارش پی‌سی‌ورلد، این سرویس جدید به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند تمامی محتویات مورد نظر خود را روی خدمات ابری مختلف و مطرح از جمله دراپ‌باکس، گوگل درایو، و وان‌درایو مایکروسافت ذخیره کنند.

پس از این اتفاق کاربران می‌توانند حساب کاربری خود در سرویس پردازش ابری مربوطه را به سرویس Plex خود مرتبط کنند. با این اقدام، این ابزار به صورت خودکار یک سرور مجازی اختصاصی در اختیار آنها خواهد گذاشت تا بتواند نرم‌افزار مدیریتی خود را ارائه دهند و از این طریق اطلاعات روی فضای ابری آسان‌تر مدیریت شوند.

با این سرویس جدید، کاربران از این پس می‌توانند پس از ورود به سیستم Plex، فولدرهای خود را روی یک سرور اختصاصی انتخاب کنند و از طریق گوشی هوشمند، رایانه لوحی، رایانه شخصی و... به راحتی به محتویاتی که پیش‌تر روی خدمات ابری مختلف ذخیره کرده‌اند دسترسی داشته باشند.

گفتنی است زمانی که شرکت Plex سپتامبر گذشته برای نخستین بار سرویس Cloud خود را مورد آزمایش قرار داد، در نسخه بتای این سرویس که فقط کاربران دعوت شده امکان استفاده از آن را داشتند این سرویس با خدمات پردازش ابری درایو آمازون کار می‌کرد. با این وجود پس از این مرحله به دلیل بروز برخی مشکلات فنی آمازون همکاری‌های خود را با خدمات ابری Plex خاتمه داد.