ضربه‌ای دیگر بر پیکر شرکت اپل

رایورز - شرکت اپل یکی از مهم‌ترین چهره‌های خود در بازار روبه رشد خودروهای بدون راننده را از دست داد و استیو زادسکی به علت مشکلات شخصی، این کمپانی را ترک کرد.

به گزارش رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، بنا بر گزارش‌های منتشر شده از شرکت اپل، استیو زادسکی (Steve Zadesky) راهبر پروژه تایتان به خاطر دلایل شخصی این کمپانی را ترک کرده است.

کمپانی اپل در طی چندین سال گذشته بر روی نسخه اتومبیل‌های بدون راننده و برقی خود تمرکز داشته است و بدون شک از دست دادن این فرد تعیین کننده می‌تواند برای آنها تبعات سنگینی داشته باشد. استیو زادسکی یکی از افراد قدیمی در اپل محسوب می‌شود، به‌نحوی که به مدت ۱۶ سال برای این کمپانی فعالیت کرده است.

فعالیت‌های او در اپل بسیار مثبت و ویژه بوده است و پیش از این نیز او بر روی آیفون‌ها و آیپدهای اپل کار کرده است مسئول بخش بسیار سری اتومبیل‌های اپل بوده است.

او قبل از اپل نیز در کمپانی فورد فعالیت داشته است.

کمپانی اپل بسیاری از مهندسان کمپانی‌های خودروسازی بسیار مشهور نظیر تسلا، مرسدس بنز و... را برای بخش اتومبیل‌های بدون راننده خود استخدام کرده است.

این پروژه قرار بود در سال ۲۰۱۹ به سرانجام برسد اما این تاریخ تنها یک حدس و گمان است و این اتوموبیل ها احتمالا به این زودی در اختیار عموم قرار نمی‌گیرند. بااین‌حال جدا شدن زادسکی از این کمپانی برای اپل یک عقب‌گرد محسوب می‌شود.