تسلیم VMWare در برابر رقبای ابری

1395/05/30

رایورز - شرکت وی‌ام‌ویر (VMware) آماده است تا به‌منظور تقویت حضور بیشتر در عرصه رایانش ابری مبتنی بر اینترنت، از محصولات جدیدی پرده‌برداری نماید.

گفته می‌شود قرار است این شرکت در روز دوشنبه آینده، از تأسیس «بنیاد ابر» خبر دهد. این بنیاد به ترکیب نرم‌افزارهای مربوط به ذخیره، شبکه و مجازی‌سازی می‌پردازد.

به گزارش رایورز به نقل از بلومبرگ، بدین‌ترتیب، وی‌ام‌ویر خواهد توانست از این محصول به‌عنوان سرویسی که در ابر IBM میزبانی می‌شود، استفاده کند. این شرکت همچنین از خدمات اشتراکی و آبونمانی جدید با نام Cross-Cloud پرده‌برداری خواهد کرد.

بنابر اظهارات وی‌ام‌ویر، مشتریان این شرکت با استفاده از سرویس گفته شده، خواهند توانست به مدیریت و محافظت از برنامه‌هایی که در ابرهای شرکت آی‌بی‌ام، آمازون و مایکروسافت میزبانی می‌شوند، بپردازند.

گفتنی است وی‌ام‌ویر پس از آنکه برخی از تحولات درون‌سازمانی را از سر گذراند، در صدد برآمد تا راهبرد ابری خود را مورد بازنگری قرار دهد. از جمله این تحولات می‌توان به قطع همکاری برخی از مدیران اجرایی با این شرکت اشاره کرد.

اما وی‌ام‌ویر به‌جای تلاش برای تثبیت خود به‌عنوان گزینه‌ای در برابر آمازون‌های جهان، تمرکزش را بیشتری روی فروش محصولاتی گذاشته که به رهبران کنونی جهان فناوری اطلاعات خدمت‌رسانی می‌کنند.

البته هم‌زمان با اینکه شرکت‌های بیشتر و بیشتری از برنامه‌های سازمانی روی سرورهای اجاره‌ای در اینترنت (و نه مراکز داده مربوط به خودشان) استفاده می‌کنند، فراهم ساختن خدماتی که به ایجاد پیوند میان فناوری‌های مختلف مورد استفاده مشتریان بپردازد، فرصت قابل توجهی برای وی‌ام‌ویر فراهم می‌آورد.

 

 

پت گلسینگر (مدیرعامل وی‌ام‌ویر) اخیراً در مصاحبه‌ای گفته است: «اکنون لازم است مدیران ارشد اطلاعاتی و خبرگان عرصه فناوری اطلاعات، به مدیریت جهان متشکل از وسایل چندگانه، برنامه‌های چندگانه و ابرهای چندگانه بپردازند ولی از ابزار لازم برای انجام این کار برخوردار نیستند.»

وی در ادامه می‌گوید: «ما می‌توانیم در این زمینه همکاری بی‌نظیری با آنها داشته باشیم و به آنها کمک کنیم در سرتاسر ابرهای چندگانه، برنامه‌های ایمن را اجرا و مدیریت نمایند و این برنامه‌ها را به انواع مختلفی از وسایل عرضه کنند.»

قرار است آقای گلسینگر در همایش سالیانه شرکت وی‌ام‌ویر که در لاس‌وگاس برگزار می‌شود، پیرامون اقدامات جدید این شرکت، سخنرانی داشته باشد.

اخرین اخبار