ارزش سرمایه‌های اپل پایان سال 2017: یک تریلیون دلار

رایورز - "اپل" نخستین و تنها شرکت آمریکایی است که ارزش مجموع سرمایه‌های آن از ۸۰۰ میلیارد دلار هم فراتر رفته است. جالب‌تر اینکه این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که شرکت مذکور با کاهش فروش آیفون مواجه شده است.

به گزارش آی‌تی‌پی، در آخرین گزارش‌های رسمی اعلام شده که ارزش هر سهام شرکت اپل در تالار بورس طی سال جاری میلادی نسبت به سال گذشته، رشد ۳۳ درصدی را تجربه کرده و همچنین از زمان انتخابات ریاست جمهوری جدید آمریکا به بعد، ارزش هر سهام اپل ۵۰ درصد بیشتر شده است.

علاوه بر این، از آنجا که شرکت اپل قصد دارد دهمین سالگرد تولد گوشی هوشمند مشهور خود را با عرضه «آیفون ۸» جشن بگیرد، احتمال می‌رود در آينده نزدیک ارزش سرمایه‌های این شرکت باز هم افزایش یابد.

«درِکسل هامیلتون» از مشهورترین تحلیلگران فناوری در جهان در همین زمینه اعلام کرد که اگر شرایط به همین صورت دنبال شود، ارزش مجموع سرمایه‌های اپل پایان سال جاری میلادی به یک تریلیون دلار خواهد رسید. از دید کارشناسان، این اعداد و ارقام، موضوعی شگفت و در عین حال افتخارآمیز برای این غول دنیای فناوری به شمار می‌رود.

«ریک مِکلِر» مدیر مرکز سرمایه‌گذاری LibertyView در مصاحبه اخیر خود به خبرگزاری رویترز توضیح داد: «این مسئله نشان می‌دهد که حق امتیازها تا چه اندازه می‌تواند برای سودآوری یک شرکت مفید باشد. اپل از جمله شرکت‌هایی محسوب می‌شود که بیشترین حق امتیاز را به نام خود ثبت کرده است.»

او همچنین گفت: «شرکت اپل تعداد محدودی محصول تولید می‌کند و با این وجود توانسته است آنها را با بالاترین کیفیت و بهترین قابلیت به دست کاربران جهانی برساند.»