بازار 920 میلیارد دلار سازمان‌های کوچک حوزه خلیج فارس تا سال 2022

1396/08/19

رایورز - سازمان‌های کوچک و متوسط در کشورهای حوزه خلیج فارس طی پنج سال آینده در مجموع بیش از 22 میلیون کارمند را تحت پوشش قرار خواهند داد.

بر اساس آخرین بررسی‌ها و گزارش‌های موجود، پیش‌بینی شده است سازمان‌های کوچک و متوسط (SME) که در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) عضو هستند، طی پنج سال آینده رشد 156 درصدی را تجربه می‌کنند تا مجموع ارزش آنها از 920 میلیارد دلار هم فراتر رود.

به گزارش سی‌نت، مطالعه جدید انجام شده در مرکز تحقیقاتی گارتنر نشان داد سازمان‌های کوچک و متوسط در کشورهای حوزه خلیج فارس طی پنج سال آینده در مجموع بیش از 22 میلیون کارمند را تحت پوشش خود قرار خواهند داد که رقم قابل توجهی در زمینه اشتغال محسوب می‌گردد.

در حالی که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس 34 درصد از کل سازمان‌های کوچک و متوسط متعلق به منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را در خود جای داده‌اند،‌ پیش‌بینی می‌شود تا سال 2022 میلادی تعداد سازمان‌های کوچک در این منطقه باز هم افزایش یابد.

«آنتونی هوبیکا» مدیر مرکز تحقیقاتی گارتنر در منطقه خلیج فارس و شمال آفریقا در این خصوص گفت:‌ «بیشترین رشد برای سازمان‌های کوچک و متوسط، در کشورهای عربستان و امارات صورت می‌گیرد و این جریان به دنبال افزایش سرمایه‌گذاری در بخش فناوری این سازمان‌ها اتفاق می‌افتد.»

 

 

به گفته وی، «تعیین سیاست‌های جدید برای حداکثر بهره‌برداری از فناوری در سازمان‌های کوچک، مهم‌ترین عاملی است که رشد آنها را در پی دارد.»

کشور عربستان با طرح «چشم‌انداز 2030» اعلام نمود که میزان تولید ناخالص سازمان‌های کوچک و متوسط آن هم‌اکنون 20 درصد است و این رقم تا سال 2030 میلادی به بیش از 35 درصد می‌رسد.

امارات متحده عربی نیز با طرح «چشم‌انداز 2021» پیش‌بینی نموده است که تولید ناخالص سازمان‌های مذکور را تا این زمان به 70 درصد برساند.

اخرین اخبار