صندوق ویژه سامسونگ برای حمایت از کسب و کارهای مرتبط با هوش مصنوعی

1397/04/05

رایورز - سامسونگ در استفاده از فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی کاملاً مصمم است. این شرکت اخیراً از تاسیس یک صندوق حماتی در این خصوص خبر داده است.

 

به نقل از وب‌سایت تک کرانچ، این صندوق که Samsung NEXT Q Fund نام دارد، قرار است به استارت‌آپ‌هایی که دنبال حل مشکلات هوش مصنوعی هستند، کمک کند. همچنین شرکت‌هایی که می‌کوشند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، بر مشکلات موجود در حوزه‌های مختلف علوم رایانه فائق آیند هم از خدمات این صندوق بهره‌مند خواهند شد.
 
ضمناً Samsung NEXT Q Fund نگاه ویژه‌ای برای حمایت از کسب و کارهایی دارد که در زمینه شبیه‌سازی، برنامه‌های یادگیری، درک محیط و برنامه‌های تعامل انسان و رایانه فعالیت می‌کنند.
 


از جمله شرکت‌هایی که تحت پوشش این صندوق قرار گرفته‌اند می‌توان به Covariant.AI اشاره کرد که در زمینه آموزش به ربات‌ها فعالیت می‌کند.
 
در همین خصوص، وینسنت تانگ (Vincent Tang) یکی از مدیران صندوق سامسونگ می‌گوید: «در ده سال گذشته ما شاهد هستیم که نرم‌افزارها در حال بلعیدن جهان هستند. اکنون، نوبت هوش مصنوعی است که نرم‌افزارها را ببلعد.» به گفته وی: «ما این صندوق را برای حمایت از نسل نوین استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی تاسیس کرده‌ایم، یعنی کسانی که می‌خواهند پوسته آنچه را که امروز می‌بینیم بخراشند.»
 
گفتنی است که سامسونگ در همین ابتدای کار، مبلغ 150 هزار دلار آمریکا برای شروع فعالیت این صندوق لحاظ کرده است.

اخرین اخبار