تشخیص چهره آزمایشی در هتل‌های چین

 رایورز - میهمانان چینی هتل‌های Marriott International، بزرگ‌ترین هتل زنجیره‌ای دنیا، به زودی می‌توانند با یک اسکن سریع خصوصیات صورتشان check-in انجام دهند.

به نقل از رویترز، ماریوت اعلام کرد که در ماه جاری به منظور تست check-in با فناوری تشخیص چهره در دو هتل زنجیره‌ای اقدام به یک سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت علی بابا گروه بزرگ تجارت الکترونیکی چین خواهد کرد.
چین پیشتاز استفاده از تشخیص چهره برای انواع اقسام کارها، از کمک به کنترل مراسمات عمده زنده تا سفارش دادن فست فود است، و البته تقویت سیستم نظارت داخلی که به خاطر مورد هجوم واقع شدن حریم خصوصی باعث بروز نگرانی‌هایی میان فعالان حقوق حریم خصوصی شده است.
 
این سرمایه‌گذاری مشترک اعلام کرده است که این تکنولوژی جدید به کاهش اتلاف وقت میهمانان هتل‌ها و کاهش زمان تحویل اتاق به کمتر از یک دقیقه، در مقایسه با حداقل سه دقیقه در یک کانتر نرمال، کمک خواهد کرد.
 


بنا بر اعلام این شرکت، میهمانان چینی باید از کارت شناساییشان اسکن بگیرند، یک عکس بگیرند و جزئیات تماسشان را در یک ماشین اتوماتیک وارد کنند. این دستگاه پس از راستی آزمایی هویت و اطلاعات رزوراسیون، کارت کلید اتاق را تحویل خواهد داد. این طرح پایلوت در دو هتل ماریوت در هانگژو و سانیا در استان جزیره‌ای گرمسیری‌هاینان به اجرا در خواهد آمد.
 
در سپتامبر سال گذشته، KFC چین، با هدف جذب قشر جوان‌تر مصرف کنندگان که با تکنولوژی آشنایی دارند، یک سیستم تشخیص چهره “Smile to Pay” را در یک فروشگاه در شهر هانگژو در شرق چین راه‌اندازی کرد.

منبع: