10 شهر برتر بیت کوین در جهان کدامند؟

1397/05/17

رایورز – «پراگ» پایتخت جمهوری چک و «بوینوس آیرس» پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آرژانتین، جزو صدرنشینان این لیست محسوب می‌شوند.

 

امروزه بیت کوین به عنوان محبوب‌ترین و مطرح‌ترین ارز دیجیتال در جهان، مورد پذیرش کشورهای بسیاری واقع شده و نرخ مبادلات این ارز به یکی از اخبار مهم حوزه فناوری اطلاعات تبدیل شده است.
 
با این حال واضح است که استفاده از بیت کوین در کشورهای مختلف یکسان نیست و این پول دیجیتال در بعضی مناطق بسیار معروف و پرکاربرد است و در برخی کشورها نیز توجه کمتری به آن می‌شود. به نقل از سایت forbes پذیرش بیت کوین به این معناست که فروشگاه‌های خرده‌فروشی حاضرند به ازای پول کالا و سرویسی که به مشتری می‌دهند، بیت کوین دریافت کنند، نه پول نقد. برای تهیه این گزارش از سایت کوین‌مپ (Coinmap) استفاده شده است.
 
کاربران با استفاده از این سایت می‌توانند در نقشه جهانی دریابند که کدام کسب و کارها به مبادله ارزهای دیجیتال می‌پردازند. بر اساس این گزارش، «پراگ» پایتخت جمهوری چک، دارای بیشترین فروشندگان بیت کوین پذیر در جهان است. در این شهر بیش از 147 کسب و کار است که بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قبول می‌کنند.
 


«بوینس آیرس» پایتخت و بزرگترین شهر آرژانتین، دومین شهر کسب و کارهای مبتنی بر بیت کوین در جهان است. به طور کلی در کشورهای آمریکای جنوبی حجم سنگینی از مبادلات بیت کوینی در جریان است و نمونه آن شهرهایی همچون «کاراکاس» پایتخت ونزوئلا و «سائو پائولو» در برزیل است.
 
جایگاه سوم این رتبه‌بندی به «سان فرانسیسکو» اختصاص دارد، با بیش از 117 فروشگاه پذیرای بیت کوین. «مادرید» پایتخت اسپانیا و «نیویورک» قطب اقتصادی جهان به طور مشترک در رتبه پنجم این فهرست قرار دارند. شهرهای «آمستردام» پایتخت هلند، «بوگاتا» پایتخت کلمبیا، «ونکوور» در کانادا، «لندن» و «پاریس» به ترتیب در جایگاه ششم تا دهم قرار دارند.
 
نکته قابل توجه در این گزارش آن است که برخی مناطق کم جمعیت گوی سبقت را از مناطق شلوغ شهری ربوده است. به عنوان مثال، در شهر کوچک «آرنهم» (Arnhem) واقع در شرق هلند، بیش از 80 فروشگاه بیت کوینی فعالیت می‌کند ولی این رقم برای «آمستردام» پایتخت فقط 43 فروشگاه است.
 
طبق آمار ویکی‌پدیا، آرنهم فقط 156 هزار نفر جمعیت دارد. همانطور که ملاحظه می‌کنید در این فهرست اثری از کشورهای مناطق آفریقا، آسیا و خاورمیانه دیده نمی‌شود.

 

اخرین اخبار