تجهیز خودران‌های اپل به شیشه جلو با قابلیت AR برای استفاده از FaceTime

رایورز - از تلاش‌های اخیر شرکت اپل برای ثبت حق انحصاری جهت تولید یک شیشه جلوی خودرو که مجهز به واقعیت افزوده است، این گمان تقویت می‌شود که خودروی شما در آینده ممکن است بیش از گذشته شبیه آیفونتان عمل کند.

به نقل از سایت Patently Apple گفته شده اپل مشغول تست خودروهای خودران بوده است، ولی اطلاعات چندانی درباره این پروژه منتشر نکرده است. اما روشن است که در آینده احتمالا کاربران می‌توانند در حالی که راحت روی صندلی خودرانشان نشسته‌اند، شاهد اطلاعاتی باشند که بر روی هِد آپ دیسپلی (HUD) نمایش داده می‌شود. شما، بر اساس اینکه به کجا نگاه می‌کنید و مناظر بیرون، چیزهای مختلفی روی صفحه خواهید دید.
 
آنچه باعث می‌شود چنین قابلیتی حس نشستن در یک iCar را ایجاد نماید، سازگاری آن برای انجام محاورات ویدئویی FaceTime با دیگران است، حتی با فردی که در خودروی دیگری نشسته است. درست است که می‌توانید برای تماس از تلفنتان هم استفاده کنید، ولی وقتی می‌توانید از اتومبیلیتان برای چت با دیگران استفاده کنید دیگر چه نیازی به تلفن است؟

 


البته به نظر می‌رسد که اپل نیز به نگرانی سرنشینان خودروهایی که خودران هستند توجه دارد، به ویزه از این بابت که اخیرا اعتماد به این خودروها کاهش یافته است. اگر این سیستم از روی نوع حرکت چشم‌ها، اشارات، وضعیت و دمای بدن، شدت تنفس، پلک زدن یا ضربان قلبتان به این نتیجه برسد که استرس شما بالا رفته است، می‌تواند نمایشگر AR را تغییر دهد تا آرام شوید.
 
یک سیستم خودران دیگر، به نام Drive.ai، به طور مشابه رانندگی سه بعدی و داده‌های محیطی را بر روی یک نمایشگر آنبورد نمایش می‌دهد. در یکی از پست‌های بلاگ ماه گذشته آن توضیح داده شده است که «نمایش یک تجسم ساده به مسافران کمک می‌کند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند.»

منبع: