اعطای جایزه استیون هاوکینگ به ایلان ماسک

رایورز - ایلان ماسک (بنیانگذار SpaceX ) از دریافت‌کنندگان یکی از معتبرترین جوایز علمی موسوم به جایزه استیون هاوکینگ خواهد بود.


 به نقل از Space، او همچنین قرار است در طی این مراسم، به بحث پیرامون پرتاب آزمایشی موفقیت‌آمیز موشک فالکون‌هِوی بپردازد. گفتنی است امروزه موشک‌های خودفرود فالکون ۹ این شرکت، به‌طور منظم به ایستگاه فضایی بین‌المللی فضاپیما اعزام می‌کنند و ماهواره‌هایی به فضا می‌فرستند. موشک فالکون‌هوی این شرکت که نسبت به فالکون ۹ قابلیت حمل جرم بیشتری را دارد، با موفقیت از پس دو پرواز خود برآمده است. اکنون SpaceX سرگرم کار بر روی نسخه‌ای از فضاپیمایش است که دراگون نام دارد و می‌تواند همین امسال فضانوردان ناسا را به فضا ببرد.
 
از سوی دیگر، آقای ماسک به‌تازگی متحمل گرفتاری‌هایی نیز بوده است. برای مثال، پس از آنکه کمیسیون اوراق بهادار توئیت‌های وی درباره یکی دیگر از شرکت‌هایش یعنی تسلا را بررسی کرد، وی را جریمه نمود. همچنین در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ آقای ماسک در پادکست جو روگان(یک کمدین)، مواد مخدر استعمال کرد که بنابر گزارش واشنگتن‌پست، منجر به این شد که ناسا امنیت SpaceX و همینطور بوئینگ (که قرار است فضانوردان را به مدار اعزام کنند)، مورد بازنگری قرار دهد.

 


آقای ماسک و دیگر دریافت‌کنندگان این جایزه، مدال خود را در مراسمی که روز ۲۴ ژوئن در شهر زوریخ در کشور سوئیس برگزار خواهد شد، دریافت خواهند کرد. آقای بیل نای (شخصیت معروف علمی در برنامه‌های تلویزیونی آمریکا)، میزبان این مراسم خواهد بود. مایکل کالینز (فضانورد آپولو ۱۱) و شش فضانورد دیگر در پروژه آپولو نیز از جمله شرکت‌کنندگان در این رویداد خواهند بود.

منبع: