BMW بالاخره از اندروید اوتو پشتیبانی می ‌کند

گزارش‌ها نشان می‌دهد که کمپانی BMW تصمیم دارد که در جولای 2020 خودروهای جدید خود را به اندروید اوتو مجهز کند.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، تلاش‌های BMW در رابطه با یکپارچه‌سازی تلفن‌های همراه هوشمند با خودروهای این کمپانی به کاهش هزینه‌ها محدود نمی‌شود و این خودروساز بالاخره تصمیم گرفته است تا اندروید اوتو را در خودروهای خود به کار بگیرد.

 
گزارش‌ها حاکی از آن است که کمپانی BMW در جولای 2020 تمامی خودروهای که از سیستم عامل نسخه 7.0 به بعد BMW استفاده می‌کنند را به اندروید اوتو مجهز خواهد کرد. البته استفاده از این قابلیت تنها به برخی از تلفن‌های همراه سامسونگ و گوگل محدود می‌شود، اما مشکل اتصال تلفن‌های همراه برای کارهایی مثل مسیریابی سریع برطرف خواهد شد.

 
البته بسیاری از کاربران در رابطه با پشتیبانی از نسخه غیر بی‌سیم اندروید اوتو و نیز احتمال ارتقای خودروهای قدیمی‌تر از این کمپانی سوال کرده‌اند، اما هنوز پاسخ مناسبی در این رابطه دریافت نشده است. به‌ این‌ ترتیب این تصمیم BMW برای کاربران خودروهای قدیمی‌تر یا اشخاصی که استفاده از تلفن‌های همراهی به‌غیراز موارد پشتیبانی شده را ترجیح می‌دهند مناسب نیست.
 
با این‌ حال این خبر برای کسانی که از تلفن همراهی به‌ غیر از آیفون استفاده می‌کنند و می‌خواهند همچنان به قابلیت‌های مسیریابی و چندرسانه‌ای BMW دسترسی داشته باشند، خوشحال‌کننده است. علاوه بر این‌، چنین تصمیمی از جانب خودروساز بزرگی مثل BMW نشان از ترند جدید خودروسازها برای عرضه همزمان اندروید اوتو و CarPlay دارد.

منبع: