دو مدیر ارشد از مایکروسافت رفتند

رفتن دو مدیر ارشد از مایکروسافت با آمدن "ساتیا نادلا" به عنوان مدیر اجرایی خبر داغ این روزهای فناوری اطلاعات است. به گزارش سافت‌گذر به نقل از خبرآنلاین؛ "تونی بیتس" مدیر ارشد توسعه بیزینس و "تامی رلر" قائم مقام بازاریابی با توجه به اولین حضور نادلا در مقام اجرایی کمپانی، از مایکروسافت می روند. آنچه منابع نزدیک گزارش دادند حضور اریک رودر قائم مقام بخش استراتژی های پیشرفته به صورت موقت، به جای "تون بیتس" است.

کریس کاپوسلا قرار است جای رلر را بگیرد. (کاپوسلا دستیار بیل گیتس در روز معرفی ویندوز 98 بود که با اتصال اسکنر صفحه آبی مرگ ظاهر شد blue dead و همه چیز برای دقایقی دچار اختلال شد).کاپوسلا بخش تبلیغات و استراتژی را نیز پوشش خواهد داد و "مارک پن" (قائم مقام در بخش اجرایی) فقط بخش استراتژی را مدیریت خواهد کرد.

در هر صورت مقام شغلی SLT به عنوان عضویت در رهبری تیم اجرایی، جزیی از سمت های مارک پن خواهد بود و مستقیما به نادلا گزارش خواهد داد.(رفیق صمیمی استیو بالمر مدیر سابق اجرایی کمپانی که از 2011 به مایکروسافت آمد.)

گفتنی است "رلر" یکی از مدیران ارشد زن در مایکروسافت بود که در کنار سایر زن های مایکروسافت، مانند "لیزا برومل" و "امی هوود" در نقش CFO انجام وظیفه کرده اند. اما تونی بیتس ممکن است در نقش مدیر اجرایی GoPro نقش جدید خود را ایفا کند.

منبع: