چرا مدیر میلیاردی علی‌بابا خوشبخت نیست؟

رایورز - امروزه سایت علی‌بابا دات کام به یکی از بزرگ‌ترین، موفق‌ترین و مشهورترین سایت‌های تجاری جهان تبدیل شده است. جک ما (Jack Ma) مدیر خندان alibaba.com اکنون با ثروتی بالغ بر ۱۳ میلیارد دلار لقب ثروتمندترین فرد چین را یدک می‌کشد.

هر چند این مدیر ۵۰ ساله در جایگاهی است که شاید خیلی ها حتی نتوانند فکر رسیدن به آن را در سر بپرورانند، ولی او به صراحت می‌گوید که از زندگی ناراضی بوده و احساس خوشبختی نمی‌کند.

به گزارش رایورز به نقل از پایگاه تی‌تری میدل ایست، دلیل این احساس نارضایتی، به مسئولیت بزرگی که وی به عنوان مدیر یک سایت مهم و معتبر بر دوش دارد باز می‌گردد.

آقای جک ما در گفت‌وگو با CNBC اظهار داشته: به نظر من شهرت و ثروت به جای آن که مایه مباهات و خوشبختی باشد، عاملی برای درد و رنج است. وی خاطرنشان کرده: فوربس، یا یک مجله‌ای که نمی‌دانم چه بوده، گفته من ثروتمندترین مرد چین هستم. این یک دردسر بزرگ است.

این کارافرین و مدیر بسیار موفق و مشهور در بخش دیگری از سخنانش بیان داشته است: لبخند دائمی من به خاطر ارتباطی است که کارمندان با من دارند، به این دلیل که مبادا هیچ یک از کارمندان سایت احساس سرخوردگی و ناامیدی کنند.

آقای جک ما دردمندانه اظهار داشت: نگاه‌های گوناگون دیگران به من، موضوعی است که مرا آزار می‌دهد چرا که همگی به خاطر پول و ثروتم می‌خواهند به من نزدیک شوند.

منبع: