HP به شدت از Dell انتقادمی کند

رایورز - بازار آشفته پی سی و سابقه نظرات تند و تیز موجب شده است HP خرید بخش عمده سهام Dell را هدف قرار دهد. درست زمانی که Dell اعلام کرد خرید بخش عمده سهام قطعی شده است، Hewlett-Packard نظرش را تغییر داد، شروع به انتقاد از رقیبش نمود و اعلام کرد که به دنبال ربودن مشتریان Dell است.

روز سه شنبه Dell -سومین شرکت بزرگ سازنده پی سی- گفت که مدیران فروش، قسمت عمده سهام به مبلغ 24.5 بیلیون دلار را قطعی کرده اند تا شرکت را خصوصی کنند. انتظار می رود این حرکت به Dell اجازه دهد بدون فشار سهامداران و وال استریت کار کند.

Dell به مدت 25 سال شرکتی عمومی بوده است، اما زمانی که همه چشم های این صنعت به Dell دوخته شده بود، HP تصمیم Dell مبنی بر فروش عمده سهامش را سخت مورد انتقاد قرار داد. HP در بیانیه ای نوشت: «Dell راه سختی پیش رو دارد.

این شرکت برای مدت زیادی با تردید رو به روخواهد بود و مرحله انتقال برای مشتریانش خوب نخواهد بود. با حجم قابل توجه قرض های Dell، توانایی شرکت برای سرمایه گذاری بر روی محصولات و خدمات جدید بسیار محدود خواهد بود». سپس HP گفت سعی خواهد کرد کاربران Dell رابه سمت خود بکشد.

HP نوشت: «خرید قسمت عمده سهام اغلب موجب می شود مشتریان کنونی و خلاقیت در تگنا قرار بگیرند. ما بر این باوریم که مشتریان Dell مایلند گزینه های دیگر را امتحان کنند و HP قصد  دارد از این فرصت حداکثر استفاده را بکند».

منبع: