تعداد افراد شاغل در حوزه فناوری اطلاعات به 11.5 میلیون نفر رسید

رایورز - تعداد افراد شاغل در حوزه فناوری اطلاعات در کشور آمریکا به حدود 11.5 میلیون نفر رسیده است و طبق گزارش‌های منتشره، هر ساله 200 هزار شغل به این حوزه افزوده می‌شود.

مطابق این گزارشات، از این تعداد، یک سوم مشاغل به «صنعت نرم‌افزار» اختصاص دارد. در این میان، ایالت کالیفرنیا میزبان نزدیک به 20 درصد کارکنان این حوزه است.

به گزارش وب‌سایت CIO Dive، اگر چه دره سیلیکون (Silicon Valley) به عنوان هاب و مرکز نوآوری‌های فناورانه و محل اجتماع استعدادهای حوزه IT به شمار می‌رود، لیکن در دیگر شهرها و ایالت‌های آمریکا نیز می‌توان از این نیروهای خلاق نشانی گرفت.

یکی از دلایل این امر، بالا بودن هزینه‌های زندگی در دره سیلیکون است و به همین علت، برخی کارکنان ترجیح می‌دهند به مناطق دیگر از قبیل سیاتل، آستین، تگزاس و واشنگتن بروند.

دره سیلیکون نام منطقه‌ای در حدود 70 کیلومتری جنوب شرق سان‌فرانسیسکو، چهارمین شهر بزرگ ایالت کالیفرنیا در آمریکاست.

در کالیفرنیا کارمندان فناوری اطلاعات به طور میانگین سالانه 170 هزار دلار دستمزد می‌گیرند که این رقم از میانگین 112.900 دلار در سال برای دیگر مناطق بالاتر است. بر اساس این گزارش، کالیفرنیا، تگزاس و نیویورک میزبان بیشترین تعداد فعالان حوزه فناوری اطلاعات هستند.

 

 

با این حال، نیاز دائمی شرکت‌ها به استعدادهای فناوری به ویژه در حوزه توسعه نرم‌افزار، آنها را به دست و دل‌بازی مجبور می‌کند و سازمان‌ها می‌کوشند با اختصاص بودجه کافی، مهندسان و نیروهای زبده را به ماندن در این دره خوش آب‌وهوا مجاب کنند.

منبع: