ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

FBI سیستم تشخیص بدافزارهای سایبری عرضه می‌کند

رایورز – سازمان FBI تا پایان سال جاری میلادی ابزاری روانه بازار می‌کند که به صورت خودکار هرگونه ویروس و بدافزار سایبری را تشخیص می‌دهد. مدیر “اداره فدرال تحقیقات و پیگیری‌های آمریکا”(FBI) اعلام کرد که این آژانس دولتی اواخر سال جاری میلادی ابزاری را با هدف اعلام هشدار به کاربران سازمانی و خانگی در مورد انتشار ویروس و بدافزارهای سایبری عرضه می‌کند.

به گزارش رایورز، “جیمز کومی”(James Comey) مدیر سازمان FBI در کنفرانس امنیتی RSA که در سانفرانسیسکو برگزار شده بود توضیح داد به کمک کارشناسان و متخصصان خود در حال تکمیل ابزاری است که به کاربران خانگی و سازمانی امکان می‌دهد به صورت لحظه‌ای گزارش‌های مربوط به شناسایی تهدیدهای امنیتی را دریافت کنند.

این سیستم همچنین نمونه‌های جدید شناسایی شده از بدافزارها را ارایه می‌دهد و با ارسال گزارش مربوط به آن‌ها، جلوی بروز حملات سایبری را می‌گیرد. مدیر سازمان FBI اعلام کرد که این مرکز برای مدت‌های طولانی تلاش در ساخت یک ابزار تعاملی برای تشخیص ویروس‌ها و بدافزارها داشته و هم‌اکنون با سرمایه‌گذاری‌های فراوان موفق به ساخت آن شده است.

سازمان FBI در سیستم داخلی خود ابزاری را با نام “سیستم دودویی تحلیل خصوصیات و ذخیره‌سازی اطلاعات” استفاده می‌کند که قادر است به صورت خودکار بروز هرگونه بدافزار و تهدید سایبری را تشخیص دهد که البته این ابزار را فقط کارشناسان مرکز تحقیقات و بررسی جرایم سایبری مورد استفاده قرار می‌دهند.

کومی در سخنرانی خود توضیح نداد که ابزار جدید آن‌ها به چه صورت فعالیت می‌کند، اما اعلام کرد که هدف اصلی آن مربوط به شناسایی ویروس‌هایی می‌شود که شبیه به DNA و اثر انگشت گسترش میابند و این اتفاق به آن‌ها کمک می‌کند تا به راحتی مجرمان رایانه‌ای را شناسایی کنند.

“جیمز کومی” همچنین توضیح داد که این ابزار اواخر سال جاری به دست کاربران می‌رسد و سازمان FBI از این طریق قصد دارد تعامل خود را با سازمان‌ها و کاربران خانگی افزایش دهد و مشکلات امنیتی آن‌ها را پایین بیاورد.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.