ساخت بزرگ‌ترین دیتاسنتر آفریقا در ژوهانسبورگ

رایورز - تراکو، شرکت سازنده دیتاسنتر(مرکز داده) در آفریقا، برای به‌وجود آوردن امکانات و تسهیلات بیشتر، بزرگ‌ترین مرکز داده آفریقا را در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی ایجاد می‌کند.

گیس گیسر، مدیر عملیاتی تراکو می‌گوید: «ساخت مجموعه 17.500 متر مربعی فقط یک فرمت ترکیبی از تجهیزات و فضای خالی نیست، اما نقطه عطفی برای تراکو و مرکز داده آفریقا می‌باشد.»

به گزارش رایورز به نقل از تک‌آی، او ادامه داد:«در این برنامه توسعه یعنی ایجاد بزرگ‌ترین مرکز داده در آفریقا مطابق با استانداردهای بین‌المللی، ما به آنچه که شرکت‌های دیگر دارند دسترسی پیدا می‌کنیم.»

گیسر سپس عنوان کرد: «ساخت‌ و ساز به 9.000 فضای خالی و 18.500 متر مربع فضای مورد استفاده (تجهیزات و امکانات) رسیده است. حجم فضای مرکز داده به طور مستقیم به تغذیه قدرت مذاکره شورای مربوطه بستگی دارد.»

» شورای مربوطه نیز اعلام کرد: «ما در حال حاضر در مجموع 16MVA قدرت داریم، تا ثابت کنیم که به اندازه کافی قدرت برای تمام مرکز داه و همچنین خنک نگه داشتن آن داریم.»

پروژه تراکو هفت سال پیش آغاز شد و به سرعت تبدیل به پیشرو در عملیات مرکز داده در آفریقا شد و از آن پس شاهد افزایش تقاضا بر اساس تعداد محتوا و ارایه‌دهندگان شبکه محلی و بین‌المللی بود. گیسر با برآورد زمان ۱۸ ماه ساخت و ساز اعلام کرد:« سایت جدید تراکو باید باید تا پایان سال ۲۰۱۶ عملی شود.»