تعطیلی سرویس خبری یاهو

رایورز - شرکت یاهو اعلام کرد که سرویس "خلاصه اخبار" خود را متوقف می‌کند. گفته می‌شود که این اقدام نهایتاً تا پایان ماه جاری میلادی انجام می‌گیرد. این سرویس مشهور یاهو در حدود سه سال پیش راه‌اندازی شده بود و کاربران فراوانی داشت.

به گزارش بیزنس اینسایدر، یاهو در بیانه خود ضمن اشاره به این موضوع افزوده است: «ما از پایان ماه ژوئن جاری، دیگر سرویس خلاصه اخبار نخواهیم داشت، البته در این سال‌ها از ارائه این خدمت به کاربران خود کاملاً خوشنودیم.»

شایان ذکر است که سرویس مورد نظر، ابتدا توسط یک جوان برنامه‌نویس خلاق انگلیسی به نام Nick D'Aloisio راه‌اندازی شده بود.

روش کار این سرویس بدین ترتیب بود که اخبار را از منابع و رسانه‌های گوناگون جمع‌آوری و هر خبر و گزارش را در قالب یک سطر خلاصه می‌کرد و سپس آنها را به شکل بسته‌های خبری دلخواه، به کاربران عرضه می‌نمود.

در ژانویه سال ۲۰۱۴ شرکت یاهو این نرم‌افزار خبری را از جوان هفده ساله انگلیسی خریداری و به نام خود عرضه نمود. مطابق گزارش‌هایی که در آن زمان منتشر شد، یاهو بابت این خرید مبلغ ۳۰ میلیون دلار به وی پرداخت نموده است، ضمن اینکه وی را در یاهو استخدام کرد.

گفتنی است که این سرویس در زمان راه‌اندازی، Summly نام داشت، اما بعدها در یاهو و با کمک طراح اصلی آن، توسعه بیشتری پیدا کرد و به News Digest تغییر نام یافت.

 

 

مطابق آمارهای موجود، نرم‌افزار خبری یاهو مجموعاً نه و نیم میلیون بار توسط کاربران دانلود شده است. این نرم‌افزار که در دو پلتفرم اندروید و iOS عرضه شده،‌ به کاربران امکان می‌داد که در هر نقطه جهان هستند، روزانه دو بار بسته خبری حاوی خلاصه تحولات و گزارش‌ها و اخبار را دریافت نمایند.

شایان ذکر است که یاهو پس از فراز و نشیب‌های فراوان، در ژوئن سال جاری طی معامله‌ای به ارزش چهار و نیم میلیارد دلار به شرکت ورایزون فروخته شد. اکنون حذف سرویس خبری مورد نظر،‌از اولین اقدامات پس از تصاحب یاهو توسط ورایزون محسوب می‌گردد.