سیستم دوربین فیس‌بوک، موجب بهبود آینه مجازی

1397/05/17

رایورز - فیس‌بوک، سیستم دوربینی را ایجاد کرده است که می‌تواند آینه‌های مجازی را به شدت بهبود بخشد و رضایت کاربران را بالا ببرد.

 

مراسم سیگ‌گراف (SIGGRAPH) در پیش است و شرکت‌ها تلاش می‌کنند که  به زودی قابلیت‌های خود را در بازار به عرضه بگذارند. گروه‌های پژوهشی مانند آزمایشگاه واقعیت فیس‌بوک، فعالیت‌های خود را روی این مجموعه آغاز کرده‌اند و امید دارند که بتوانند از این طریق چند مورد از کارها و تلاش‌های پیشرو خود را نمایش دهند. اخیرا اف.آر.ال، روشی برای گرفتن ظاهر آینه در دنیای حقیقی و واقعی ارائه کرد.
 
به نقل از ونچربیت، پژوهش‌هایی که جدیدا انجام شده است، مسیری جدید را فرا روی پژوهشگران قرار داده است. محققان به دنبال راهی برای گرفتن محیط‌های دنیای واقعی پیچیده هستند که بتوانند از آینه‌های مختلف استفاده کنند. گزارش‌ها حاکی از آن است که آینه و سطوح شیشه‌ای، مسلما دو مورد از مولفه‌های اصلی زندگی روزمره و محیط زندگی ما هستند که استفاده از آنها به شکل مجازی چندان آسان نیست.

 
 

وارد کردن این دو مورد به فضای مجازی از چند ایده کاملا ساده آغاز شد و امروز به جایی رسیده است که با استفاده از آینه‌ها و سطوح شیشه‌ای مجازی می‌توان فضای واقعی را به شکلی دقیق و واقعی بازسازی کرد. بهترین اپلیکیشن، آن است که بتواند محیط واقعی را به شکلی مناسب‌تر و واقع‌بینانه‌تر در قالب واقعیت مجازی نمایش دهد. آینه‌ها بر مبنای بازسازی سه بعدی فعالیت می‌کنند.
 
 توماس ولان، دانشمند تحقیقاتی، در پستی در وبلاگ اوکولوس اذعان داشت: «اکثر کارهای قبلی بر پایه بازسازی سه بعدی نبود و همین موضوع، باعث می‌شد که نتیجه مطلوب حاصل نشود ولی به هر حال این مشکل برطرف شد و موضوع به بهترین شکل، آماده شد.»

اخرین اخبار