پیام هشدار مایکروسافت به هنگام نصب مرورگر شرکت‌های رقیب

رایورز – مایکروسافت برای بالا بردن تعداد کاربران مرورگر اج، روش عجیبی برگزیده است: نمایش پیام هشدار.

 

به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت برای افزایش تعداد کاربران مرورگر خود به نام اج (Edge) به یک شیوه عجیب و قدیمی روی آورده است: نمایش پیغام پاپ‌آپ.
 
به نقل از وب‌سایت خبری ورج، مایکروسافت از کاربران ویندوز 10 می‌خواهد که مرورگری مانند فایرفاکس یا کروم را روی سیستم عامل خود نصب نکنند. در این حالت، پیام هشدار عجیبی نمایش داده می‌شود که متن آن به این صورت است: شما هم اکنون مرورگر مایکروسافت اج را در اختیار دارید؛ مرورگر امن‌تر و سریع‌تر برای ویندوز 10.
 
سپس دو گزینه در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که عبارتند از: Install anyway و Open Microsoft Edge (گزینه پررنگ و اصلی).
 
اگر چه این پنجره پاپ آپ را می‌توان به راحتی بست ولی این قضیه یک نمونه دیگر از تبلیغات و پاپ آپ‌های هشداردهنده ویندوز 10 به شمار می‌رود. گویی مایکروسافت می‌خواهد کاربران را نسبت به دانلود مرورگرهای دیگر به تجدیدنظر واداشته و شانس کوچکی به اج بدهد.


 

 

با توجه به این که اغلب کاربران دید مثبتی به پیام‌های پاپ آپ ندارند و حتی امروزه برنامه‌های مختلفی برای مسدودسازی این پیام‌های ناخواسته در وب وجود دارد، این کار تبلیغاتی مایکروسافت را باید نامتعارف و حتی ناشیانه دانست.
 
بزرگترین شرکت نرم‌افزاری آمریکا اکنون در حال گذراندن آخرین مراحل آزمایش و به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 است. به‌روزرسانی اخیر سایت ورج حاکی از آن است که این پیام هشدار در نسخه نهایی آپدیت اکتبر وجود نخواهد داشت.

 
گفتنی است مایکروسافت مرورگر اج را در ژوئیه 2015 (مرداد 1394) با اسم رمز به صورت رسمی رونمایی کرد و نسخه رسمی آن را در کنفرانس بیلد 2015 معرفی نمود که جایگزین اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۰ می‌باشد.

منبع: