کروم گوگل، در حال تبدیل شدن به محبوب‌ترین مرورگر دنیا

1397/09/10

رایورز – برخی اطلاعات نشان می‌دهد که مرورگر پرطرفدار شرکت گوگل، کاربران دیگر مرورگرها را می‌رباید!


به نقل از وب‌سایت امارات الیوم، در حالی که روز به روز بر تعداد کاربران «کروم» افزوده می‌شود، دو مرورگر شرکت مایکروسافت یعنی «اینترنت اکسپلورر» و «اج» شاهد از دست دادن هواداران خود هستند. در گزارش «وضعیت مرورگرهای اینترنتی در سال 2018» که کاری از شرکت تحلیلگر Net Applications است، به وضعیت دیگر مرورگرهای اینترنتی نیز اشاره شده است.
 
در این گزارش با اشاره به این که امروزه کاربران اندکی از «فایرفاکس» موزیلا و «سافاری» اپل استفاده می‌کنند، آمده است: میزان استفاده از این مرورگرها با فراز و فرود ناچیزی همراه است و البته این دو، هیچ تهدیدی برای کروم گوگل به شمار نمی‌روند.
 
همچنین داده‌های شرکت Net Applications نشان می‌دهد که بسیاری از کاربران دستگاه‌های مکینتاش اپل، در حال ترک «سافاری» و مهاجرت به سمت «کروم» هستند، چرا که اصولاً «کروم» مقصد کاربرانی است که از دیگر مرورگرها رویگردان می‌شوند.

 


با این توصیف، اگر اوضاع به همین منوال پیش برود، تا ژوئن سال آینده (خرداد 1398) «کروم» بالغ بر 70 درصد بازار مرورگرهای وب را به دست می‌گیرد. این رقم برای دو مرورگر مایکروسافت 10 درصد و یا حتی کمتر خواهد بود. دیگر مرورگرهای اینترنتی نیز در مجموع سهم 8 یا 9 درصدی خواهند داشت.
 
از جمله قابلیت‌های کروم که باعث شده کاربران زیادی به استفاده از آن تمایل داشته باشند، می‌توان به ظاهر ساده و تمیز، امنیت قابل قبول، دسترسی سریع و آسان به بخش تنظیمات، وجود افزونه‌های متعدد و سرعت بالا اشاره کرد. با این وجود انتقاداتی نیز نسبت به این مرورگر وجود دارد که مصرف زیاد منابع یکی از آنهاست.
 
گفتنی است مایکروسافت، مرورگر «اج» را در ژوئیه 2015 (مرداد 1394) با اسم رمز اسپارتان به صورت رسمی رونمایی کرد و نسخه رسمی آن را در کنفرانس بیلد 2015 معرفی نمود که جایگزین «اینترنت اکسپلورر» در ویندوز ۱۰ می‌باشد. گوگل نیز «کروم» را در سپتامبر 2008 (شهریور 1387) به طور رایگان در اختیار عموم قرار داد.

اخرین اخبار