‌برنامه ریزی گوگل برای کنار گذاشتن اپلیکیشن پیام‌رسان الو

رایورز - این شرکت به تازگی اعلام کرده که در اوایل سال جاری میلادی، کار خود را در این زمینه متوقف کرده است و قصد دارد که در ماه مارس سال 2019، این برنامه را برای همیشه کنار بگذارد.

 

الو، به عنوان پیام‌رسان شرکت گوگل شناخته می‌شود. این پیام‌رسان در نیمه سال 2016 به بازار عرضه شد و کاربران مانند بسیاری از پیام‌رسان‌ها با استفاده از شماره تلفن وارد این برنامه می‌شوند. هیچ‌گاه حالت دسکتاپ این برنامه ارائه نشد.
 
به نقل از تک‌کرانچ، با وجود اینکه زمان زیادی از عرضه این پیام‌رسان نمی‌گذرد ولی نقص‌های زیادی هم داشت و استفاده از آن نیز با محدودیت‌هایی روبرو بود و به همین خاطر گوگل به واسطه این برنامه، اعتبار چندانی کسب نکرد و در واقع به عنوان یک پروژه ناموفق برای این شرکت ثبت شد.

 
 
 

گوگل در یک مطلب وبلاگی اعلام کرد: «قرار بر این است که الو تا مارس 2019 به کار خود ادامه دهد و بعد از آن، کاربران می‌توانند تاریخچه تمام گفت‌وگوهای خود را از این اپلیکیشن خارج کنند. شرکت گوگل، مطالب زیادی از طریق عرضه این پیام‌رسان آموخت. یکی از این مطالب این بود که وقتی شما قابلیت‌های یادگیری ماشینی مانند گوگل اسیستنت را با پیام‌رسانی ترکیب می‌کنید، چه مواردی پیش خواهد آمد.»

 

در ادامه این پست آمده بود: «گوگل می‌خواست که هر دستگاه اندروید دارای یک تجربه پیام‌رسانی پیش‌فرض و عالی باشد.» واقعیت این است که این تجربه در اندروید تا حدود زیادی از آی.اُ.اس عقب‌تر است. در سرویس آی.مسیج اپل، تجربه پیام‌رسانی، تماس تصویری و ویدیویی رایگان بین کاربران آیفون و آی‌پد فراهم شده است.
 
گوگل قصد دارد که تمرکز خود را به جای الو روی RCS یا سرویس‌های ارتباطی غنی بگذارد که یک استاندارد پیامکی است که امکان ارتباطات شبیه آی.مسیج را برای کاربران اندرویدی فراهم می‌کند.

منبع: