گوگل در تلاش برای رفع مشکل هرزنامه گوگل درایو

رایورز - اخیرا مشخص شد که گوگل درایو دچار یک سری از مشکلات شده است و به همین خاطر گوگل در تلاش است که این مشکل را که در زمینه هرزنامه یا اسپم به وجود آمده است، برطرف نماید.

 

به تازگی متخصصان و کارشناسان گوگل به این نتیجه رسیدند که گوگل درایو در قسمت اسپم یا هرزنامه به مشکلاتی برخورده است. البته این مسئله، اشکالی در حوزه قابلیت‌ها و کارایی گوگل درایو ایجاد نمی‌کند ولی وجود این مشکل می‌تواند در عملکرد سایر بخش‌ها هم مشکلاتی را به بار بیاورد.

به نقل از اوبرگیزمو، مشکل گوگل درایو این است که اگر شخصی آدرس ایمیل شما را داشته باشد، می‌تواند فایل‌ها و اسناد مد نظر خود را با شما به اشتراک بگذارد. این موضوع به لحاظ حریم خصوصی هم با اشکالاتی مواجه است و به نوعی حریم خصوصی کاربران را خدشه‌دار می‌کند. وقتی این موضوع اتفاق می‌افتد، فایل‌ها به صورت کاملا خودکار در حساب درایو شما دیده می‌شوند.
 

 


یک مشکل دیگر هم وجود دارد و آن اینکه این فایل‌ها را نمی‌توان به صورت کامل حذف کرد و در اکثر مواقع فقط توانایی مخفی کردن آن را دارید ولی با همه این اوصاف، اگر نام این فایل را جست‌وجو کنید، نمایش داده می‌شود. کارشناسان گوگل از این مسئله آگاهی دارند و طی یک بیانیه اعلام کردند که این موضوع را به دقت بررسی می‌کنند و برای رفع آن اقدام خواهند کرد.

 

در بیانیه گوگل آمده است: «متأسفانه تمامی کاربران به صورت پیش‌فرض دچار این مشکل هستند و ما به خاطر وجود چنین موضوعی از تمامی کاربران عزیز صمیمانه عذرخواهی می‌کنیم. در رابطه با این موضوع تلاش ما این است که تغییراتی را در بخش هرزنامه اعمال کنیم و وجود امکان ورود به حریم خصوصی را از بین ببریم و امیدوارم که دیگر شاهد چنین مواردی در درایو نباشیم.»
 
توصیه گوگل این است که تا زمان ارائه یک راهکار درست و منطقی برای این مسئله، از پوشه‌های اشتراکی دوری شود. در حال حاضر گوگل در تلاش است که بهترین و بادوام‌ترین راهکار ممکن را برای این مسئله ارائه دهد تا مکانیسم کاری درایو به شکلی باشد که امکان حذف فایل‌های غیرلازم وجود داشته باشد.

منبع: