آموزش تصمیم‌گیری عقلانی و درک اجتماعی به هوش مصنوعی توسط فیس‌بوک

رایورز - یان لیکان به عنوان مدیر هوش‌مصنوعی فیس‌بوک در مصاحبه‌های اخیر خود اعلام کرد که این کمپانی در حال ساخت تراشه‌های هوش‌مصنوعی ویژه‌ای است که می‌تواند به ساخت دستیارهای هوشمند و نظارت به محتوای فیس‌بوک به‌طور هم‌زمان بینجامد.

به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet ،لیکان در این رابطه بیان کرد که: «فیس‌بوک در زمینهٔ استفاده‌های بیشتر علاقه‌مند به ارائه دستیارهای هوش مصنوعی است که سطحی از عقل سلیم را در خود داشته باشد. آنها دانش پیش‌زمینه دارند و شما می‌توانید در رابطه با هر موضوعی با آن‌ها بحث کنید.» بنابر گزارش‌ها لیکان قصد دارد دستیار هوشمند فیس‌بوک را بیش‌ از پیش به انسان‌ها شبیه نماید و آنها را به‌گونه‌ای طراحی کند که پاسخ جهان نسبت به تعاملاتی که با آن دارند را درک کنند.

 

فیس‌بوک در کنار دستیار هوشمند خود، اعلام کرد که می‌خواهد تراشه‌های هوش مصنوعی ویژه‌ای را طراحی کند که بتوانند به‌طور هم‌زمان به محتوا نظارت کنند و به‌ این‌ ترتیب به انسان‌ها کمک کنند تا بفهمند که چه چیزهایی را باید در این شبکه اجتماعی قرار دهند و چه مواردی را حذف کنند. این شرکت همچنین می‌خواهد میزان مصرف تراشه‌های هوش مصنوعی را پایین بیاورد و سرعت پردازش اطلاعات آنها را افزایش بدهد.
 


فیس‌بوک در ماه آوریل سال گذشته میلادی تیم طراحی تراشه‌های هوش مصنوعی ویژه این کمپانی را ایجاد کرد که هدف آن رقابت با دیگر غول‌های فناوری نظیر گوگل، اینتل و کوالکام بود. این کمپانی افرادی را در مشاغلی برای تراشه‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای هدست‌های واقعیت مجازی اوکلوس استخدام کرد.

فیس‌بوک هم‌اکنون از هوش مصنوعی برای کاربری‌هایی نظیر مبارزه با ربات‌هایی که اکانت‌های جعلی می‌سازند تا درست کردن تصاویر دوستان اعضای این شبکه اجتماعی استفاده می‌کند. لیکان همچنین اعلام کرد که این روزها تراشه‌ها برای یادگیری عمیق ساخته نشده‌اند و تلاش برای بهینه‌سازی آنها روزبه‌روز بیشتر می‌شود.  

منبع: