نمایش فرصت‌های شغلی پردرآمد در لینکدین

رایورز - رسانه اجتماعی لینکدین، این توانایی و قابلیت را دارد که فرصت‎‌های شغلی پردرآمد را در ایالات متحده، انگلستان و کانادا نمایش دهد.

 

دانشگاه کالیفرنیا واقع در ایالت لوس آنجلس، مطالعات خود در این زمینه را در سال 2013 منتشر کرد. به نقل از ونچربیت، در این مطالعات مشخص شد که وقتی حقوق کارکنان شفاف و مشخص باشد، بهره‌وری بیشتری خواهند داشت.


لینکدین دو سال قبل با هدف شفافیت در پرداخت‌ها، بخش “LinkedIn Salary” را راه‌اندازی کرد. این قابلیت، اطلاعات دقیق مربوط به عنوان شغلی و موقعیت مکانی آن را مشخص می‌کند و امکان دیدن بهترین صنایع و شرکت‌ها از نظر حقوق کارکنان را مشخص می‌کند. اخیراً “Salary Insights” نیز راه‌اندازی شد که محدوده حقوقی شرکت‌ها را برای نقش‌های مختلف مشخص می‌کند.

 

 


لینکدین اعلام کرد که این قابلیت در حال حاضر فقط در سه کشور ایالات متحده، انگلستان و کانادا عرضه شده است ولی به زودی توسعه پیدا خواهد کرد و بیش از 10 کشور جهان می‌توانند از این ویژگی بهره‌مند شوند.

اریکا هیرسون، معاون مدیر محصول لینکدین در یک پست وبلاگ نوشت: «فقط شما نیستید که حقوق و دستمزد، چراغ راهنمای شما است و در حقیقت،  پژوهش‎‌های ما هم نشان می‌دهد که حقوق یکی از عوامل اصلی برای ایجاد انگیزه در افراد نسبت به شغل است.»
 
وی افزود: «یکی از اولین چیزهایی که باعث می‌شود یک شخص مشتاق یادگیری در یک حوزه خاص شود، حقوق و مزایای آن حوزه است. به همین خاطر هم ما تلاش کردیم که با ایجاد یک قسمت خاص به نام “LinkedIn Salary” یک منبع قابل اطمینان برای افزایش شفافیت در زمینه پرداخت‌ها ایجاد کنیم.»

منبع: