ترفندی در اندروید Q که باعث می‌شود اشتراک گذاری پسورد وایفای بسیار آسانتر شود

1398/01/10

رایورز - اگر از آن دسته از افرادی هستید که پسورد وافایشان را فراموش کرده‌اند قاعدتا از شیوه جدید هوشمندانه اندروید Q برای اشتراک‌گذاری پسوردهای وایفای استقبال خواهید کرد: از طریق یک کد QR.


به نقل از مشبل، وبسایت Android Authority گزارش داده که اندروید Q، که به تازگی نسخه بتای آن منتشر شد، اکنون برای شما این امکان را فراهم می‌آورد که به تنظیمات وایفایتان بروید، روی شبکه فعلیتان بزنید، سپس روی گزینه Share بزنید که یک کد QR را تولید خواهد کرد (توجه داشته باشید که برای این کار لازم خواهد بود تا با اثر انگشت احرازهویت کنید یا پین وارد کنید).
 
سپس می‌توانید روی یک گوشی دیگر که اندروید Q دارد به تنظیمات وایفای بروید، و روی آیکون موجود در سمت راست تنظیمات افزودن شبکه (Add network) بزنید. با این کار اسکنر QR به شما داده می‌شود؛ حالا این کد را روی گوشی دیگر اسکن کنید و به شبکه وایفای متصل شوید.
 


این راهکار دو مشکل دارد. روند آن هنوز بیش از حد پیچیده است، ولی با این وجود بهتر از کلی جستجو برای یافتن پسووردتان است (در iOS، راهکار متفاوتی وجود دارد ولی آن هم بیش از حد پیچیده است). دوم اینکه مدتی طول خواهد کشید تا تعداد کسانی که روی گوشیشان از اندروید Q استفاده می‌کنند به اندازه‌ای برسد که برای مفید واقع شدن این راهکار کافی باشد.
 
با این وجود به نظر می‌رسد که اندروید Q پر از بهبودهای کوچکی همچون این مورد باشد، که امیدوارکننده است. مشکل عدم وجود امکان اشتراک‌گذاری پسورد وایفای قاعدتا باید سالها پیش توسط گوگل حل می‌شده ولی به هر حال همین اصلاح هم غنیمت است.
 

اخرین اخبار