کروم 74 با قابلیت‌های جدید جاوا اسکریپت به بازار می‌آید

رایورز - شرکت گوگل اخیرا مرورگر کروم 74 را برای کاربران ویندوز مک، لینوکس، اندروید و  iOS وارد بازار کرد.


در نسخه جدید این مرورگر، امکان پشتیبانی از حالت تاریک در ویندوز فراهم شده است. علاوه بر حالت تاریک قابلیت‌های دیگری هم اضافه شده است. کاهش حرکت در پخش رسانه‌ها، زمینه‌های کلاس خصوصی، بهبود خط مشی قابلیت‌ها و امکانات تثبیت برای توسعه دهندگان از جمله قابلیت‌های دیگری است که در نسخه 74 دیده می‌شود.


به نقل از ونچربیت، افراد علاقه‌مند به نسخه جدید می‌توانند از طریق افزونه مخصوص به‌روزرسانی کروم این نسخه را دریافت کنند. راه دیگر برای رسیدن به ورژن 74 دانلود مستقیم این نسخه است. در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر از این مرورگر استفاده می‌کنند و علاوه بر اینکه بسیار محبوب و پرطرفدار است.
 


در حقیقت حذف و اضافه‌هایی که روی این برنامه صورت گرفته است، توسعه دهندگان باید همواره به فکر ایجاد تغییرات جدید و نو در این مرورگر باشند. حالت تاریک در نسخه 73 مرورگر کروم برای کاربران مک ارائه شد و بسیاری از متخصصان فکر می‌کنند که نسخه 74 امکان ارائه حالت تاریک را برای کاربران ویندوز فراهم می‌کند و همین اتفاق هم افتاد.


یکی از قابلیت‌های دیگری که در نسخه جدید کروم به چشم می‌خورد، این است که کاربران حین زوم یا کار با مرورگر با حرکت کردن تصاویر روبه‌رو نشوند. به نظر کارشناسان این قابلیت پایداری بیشتری به صفحات می‌دهد.

منبع: