کوالکام: جهان به فناوری 5G نیاز دارد

رایورز - شرکت کوالکام از جمله شرکت‌هایی است که در استقرار و پیاده‌سازی سیستم 5G نقش بسزایی ایفا کرده است.


تاریخ ماه مارس 2019 را از یاد نخواهد برد. فناوری 5G در این ماه رنگ و بوی تازه‌ای به خود گرفت. در این ماه تمامی حامل‌های آمریکایی، کره‌ای و اروپایی، اولین سرویس‌های 5G خود را عرضه کردند. "China Unicorn"  هم به دنبال شرکت‌های دیگر از سیستم 5G خود رونمایی کرد.

به نقل از ونچربیت، درحال حاضر کشورهای زیادی برای بهره‌مندی از این سیستم تلاش می‌کنند و می‌خواهند که جزو پیشگامان این فناوری باشند.
 
آمار و ارقام شرکت کوالکام نشان می‌دهد که بسیاری از کشورهای جهان در حال حاضر نیاز به فناوری 5G دارند. قابلیت‌ها و فواید 5G برای رشد می‌تواند بسیار زیاد باشد و به همین خاطر کشورهای جهان می‌توانند با استقرار 5G، خیلی زود از این فواید بهره‌مند شوند.

 


5G در کنار تمامی مزایایی که دارد، متخصصان و پزشکان را بر آن داشته است که در مورد اشکالات و خطرات احتمالی این فناوری تحقیق و بررسی کنند. شرکت‌ها برای جلوگیری از مضرات این فناوری در حال تعیین خط مشی و دستورالعمل‌های ایمنی و بهداشت هستند و چند شرکت معتبر دیگر هم برای ایجاد محدودیت‌های منطقی روی این سیستم تلاش می‌کنند.
 
چند مسئله در مورد 5G مهم است. نخست، قدرت انتقال یک دستگاه است. در این زمینه امکان محدود کردن مواجهه آزاد با امواج رادیویی وجود ندارد و میزان امواج تولیدشده توسط دستگاه‌ها هم چنین خصوصیتی ندارد. مسئله بعدی امواج میلی‌متری است که از بافت بدن عبور نمی‌کند و ممکن است آسیبی به پوست برساند. تلاش‌ها بر آن است که این امواج با انسان برخورد  نداشته باشد و تمرکز آنها روی محلی است که قرار است موج را به آن ارسال کنند.

منبع: