درهای گوگل به روی افراد زیر ۱۳ سال باز شد

رایورز - گوگل قصد دارد با اتخاذ راهکارهایی چند، افراد زیر ۱۳ سال را به باشگاه کاربران خود بیافزاید. در حال حاضر گوگل به تبعیت از قانون حمایت از حریم خصوصی کودکان در اینترنت، بسیاری از سرویس‌های خود را برای افراد زیر ۱۳ سال منع کرده است. این قانون تصریح دارد که دسترسی کودکان زیر ۱۳ سال به خدمات آنلاین غیرقانونی است.

بسیاری از شرکت‌های معظم اینترنتی این قانون را مراعات می‌کنند ولی از آنجا که فرد می‌توانند با ساخت حساب جعلی، سن خود را بیشتر از مقدار واقعی آن نشان دهند، به نظر می‌رسد این قانون نمی‌تواند از دسترسی کودکان به سرویس‌های اینترنتی جلوگیری به عمل آورد.

البته اگر فرد مجبور شود اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را نیز درج نماید، امکان چنین تقلبی از بین می‌رود ولی نکته اینجاست که بسیاری از سرویس‌های رایگان اینترنتی، از جمله اغلب سرویس‌های گوگل، اطلاعات مربوط به کارت اعتباری کاربر را از وی مطالبه نمی‌کند.

به گزارش رایورز، این حساب کاربری جدید کودکان ظاهراً دارای یک بخش مدیریتی است که والدین از آنجا می‌توانند بر فعالیت‌های آنلاین کودکان خود را نظارت کنند. یوتیوب، سرویس تماشا و بارگذاری ویدئو آنلاین گوگل از جمله سرویس‌هایی است که گفته می‌شود در این طرح، دسترسی آن برای کودکان مجاز خواهد شد.

منبع: