سیسکو: 5G هم پاسخگوی نیازهای اینترنت اشیاء نیست

رایورز - با اینکه گفته می‌شود نسل پنجم اینترنت، می‌تواند بسیاری مشکلات را رفع نماید، اما به گفته «کِوین بلاچ» مدیر مرکز توسعه فناوری سیسکو، اینترنت با استانداردها و محدودیت‌های کنونی نمی‌تواند تمامی اشیاء و ماشین‌ها را متصل کند و این نسخه از اینترنت، پاسخگوی نیازها نیست.

به گزارش زد.دی.نت، شرکت سیسکو بر این باور است که اینترنت اشیا (IoT) نیازمند بستر مناسب‌تر با محدودیت‌های کمتر است. به همین خاطر این شرکت معتقد است که دنیای مجازی برای پیشبرد اهداف کنونی می‌بایست اساساً از نو مهندسی و بازطراحی شود.

بلاچ در این خصوص توضیح داد: «در شرایط کنونی ماشین‌ها بیشتر از انسان‌ها به یکدیگر متصل هستند و نخستین نسل اینترنت که هم‌اکنون از آن استفاده می‌کنیم با اهداف نسل جدید دستگاه‌های الکترونیکی سازگاری ندارد. در فضای کنونی نیاز بیشتری به اینترنت اشیاء احساس می‌شود و سرویس‌های موجود نمی‌توانند پاسخگوی نیازها باشند.»

شایان ذکر است که این شرکت در بکارگیری نسل‌های فعلی چندان خوش‌بین نیست و آنها را پاسخگو نمی‌داند. به گفته مدیر فناوری شرکت سیسکو، نسل‌های کنونی شبکه‌های مخابراتی که از آنها با عنوان 4G، 4.5G و 5G یاد می‌شود، هر سه کم و بیش در یک سطح به سر می‌برند و هیچ کدام از آنها نمی‌توانند نیازهای اینترنت اشیاء را به صورت کامل پاسخ دهند.

 

 

گفتنی است کاربران کنونی نیازمند آن هستند که در هر مکان و زمانی با سرعت بیشتر، قیمت ارزان‌تر و حجم بالاتر داده به اینترنت متصل شوند تا دستگاه‌های متصل آنها بتواند سرویس‌های مورد نیاز را ارائه دهند.

با این وجود به نظر می‌رسد که حتی نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی موسوم به 5G که قرار است از سال ۲۰۲۰میلادی راه‌اندازی شود نیز پاسخگوی این نیاز نخواهد بود.