ورود
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
products

IT یکی از زودبازده‌ترین صنایعی است که در کوتاه مدت منجر به اشتغال‌زایی بالا می‎شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: توسعه صنعت فناوری اطلاعات می تواند مشکل اشتغال جوانان تحصیلکرده را رفع کند، همچنین می‎توانیم با رشد و توسعه‎ی این صنعت بیش از گذشته در افزایش سطح صادرات غیر نفتی کشور سهیم باشیم.محمد صادق مفتح در نخستین همایش بین المللی صنعت و صادرات فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه توجه به بحث فناوری اطلاعات تاکنون شایسته نبوده است، تصریح کرد: صنعت IT می‌تواند به عنوان توانمندساز و کاهش دهنده‎ی فاصله‌ها میان تولید کننده و مصرف کننده در بخش صنعت، معدن و تجارت کشور مورد توجه قرار گیرد.

مفتح اضافه کرد: یکی از زودبازده‌ترین صنایعی که در زمان کوتاه منجر به اشتغال‌زایی بالا خواهد شد صنعت IT است. وی در ادامه‎ی سخنان خود به برخی گزارش‎ها در زمینه‎ی جایگاه صنعت IT در کشورهای پیشرفته اشاره کرد و افزود: در امریکا برای ایجاد یک شغل در صنعت پتروشیمی باید حدود یک میلیون و 780 هزار دلار سرمایه گذاری صورت گیرد که این رقم در صنعت معدن و ساختمانی حدود یک میلیون دلار، در صنایع سنگین حدود 170 هزار دلار و در صنایع مصرفی حدود 300 هزار دلار است.

این درحالی است که برای ایجاد یک شغل در صنعتی IT در این کشور با 270 هزار دلار سرمایه گذار می‌توان اقدام کرد.مفتح با تاکید این که توجه به زیرساخت‎ها و ارزش افزوده در صنعت فناوری اطلاعات نسبت 5 به 1 است، اظهار داشت: با سرمایه‌گذاری بسیار کم می‌توان اشتغالزایی بالایی ایجاد کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با تاکید بر اینکه قابلیت بالایی در زمینه صادرات محصولات IT محور در کشور وجود دارد ، افزود: می توانیم با رشد و توسعه این صنعت بیش از گذشته در افزایش سطح صادرات غیر نفتی کشور سهیم باشیم.

آنچه در این مقاله میخوانید

  سوالی دارید از ما بپرسید
  تلفن: ۸۴۳۶۳۰۰۰-۰۲۱

  با ما در ارتباط باشید
  Hidden
  Hidden
  نوع درخواست
  آدرس

  خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) خیابان هجدهم شماره ۳۰

  ۰۲۱−۸۴۳۶۳۰۰۰

  خیابان ولیعصر نرسیده به توانیر خیابان لنکران شماره ۵

  info@rayvarz.com

  تمامی امتیاز سایت متعلق به شرکت رایورز می باشد.