BMW در CES 2016 از خودروهای آینده رونمایی می‌کند

رایورز - شرکت آلمانی BMW مانند بسیاری دیگر از خودروسازان بزرگ قصد دارد آخرین فناوری‌های خود را در نمایشگاه CES 2016 به نمایش بگذارد.

به گزارش رایورز به نقل از اینگجت، این شرکت اعلام کرد هفته آینده در بزرگ‌ترین نمایشگاه ICT جهان از مدل مفهومی فناوری جدیدی موسوم به AirTouch رونمایی می‌کند که در کنار سیستم جامع Vision Car می‌تواند به عنوان خودروهای آینده به کاربران جهانی معرفی شود.

فناوری AirTouch به سرنشینان امکان می‌دهد کنترل کامل خودرو و قابلیت‌های الکترونیکی داخل آن را از طریق حرکات بدن در اختیار بگیرند و تعامل با نمایشگر لمسی داخلی را به طور کامل کنار بگذارند.

البته در خودروهای آینده BMW همچنان یک نمایشگر لمسی موجود است تا مسیر حرکت، ابزارهای سرگرمی، سیستم‌های اطلاعاتی یا اطلاعات مختلف را در اختیار سرنشینان بگذارد. ولی حسگرهای هوشمند نصب شده در خودرو می‌توانند حرکات بدن راننده را به درستی تشخیص دهد و در مقابل آن عکس‌العمل نشان دهند.

این حسگرها بین داشبورد و آیینه وسط اتومبیل نصب شده‌اند و این امکان را فراهم می‌کنند تا راننده بدون آنکه نمایشگر داخلی را لمس کند، تمام قابلیت‌های مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشد.

 

 

این شرکت بزرگ خودروسازی سال گذشته فناوری هوشمندی را با نام Touch Command معرفی کرد که در اصل سیستم کنترل حرکتی بود و یکی از تبلت‌های سامسونگ را برای کنترل کامل قابلیت‌های الکترونیکی هوشمند مورد استفاده قرار می‌داد. ولی سیستم مذکور برای نمایشگاه امسال به طور کامل تغییر کرده است.