عرضه فناوری یخچال هوشمند با امکان خرید برای خانه

رایورز - شرکت سامسونگ در نمایشگاه CES امسال به معرفی یک یخچال هوشمند دست‌زده است که می‌تواند با ارزیابی محصولات داخل یخچال، اقدام به سفارش اقلام موردنیاز به‌صورت آنلاین نماید.

به گزارش رایورز به نقل از وب‌سایت خبر تحلیلی engadget، یخچال‌های هوشمند، در طول یک دهه اخیر بیش از هر محصول هوشمند دیگری در سطح عمومی جامعه مورد توجه قرار داشته‌اند ولی کمتر محصولی در این رده وجود داشته است که دارای امکانات مطلوب و مطابق با وعده‌های ارائه‌شده داشته باشد.

در این میان شرکت سامسونگ به‌تازگی مدل جدیدی از یخچال و فریزرهای سایدبای‌ساید خود را معرفی کرده است که می‌توانند به خوبی امکانات یک سیستم هوشمند را برای مشتریان فراهم کنند.

این یخچال‌ها دارای قابلیت‌های زیادی هستند که ساده‌ترین آنها امکان استفاده از این دستگاه به‌عنوان یک پخش‌کننده موسیقی در محیط داخلی آشپزخانه است.

علاوه بر این نیز این یخچال به ارزیابی مدت‌زمان باقی ماندن اقلام مختلف در محیط داخلی خود پرداخته و می‌تواند کاربر خود را از مصرف موادی که برای مدتی بیش‌ از حد معمول در یخچال باقی‌مانده‌اند، منع نماید.

این یخچال می‌تواند محصولات داخلی را ارزیابی کرده و درصورتی‌که از پیش مجوز لازم به آن داده شده باشد، مواد موردنیاز را به‌صورت آنلاین از فروشگاه‌های مجازی سفارش می‌دهد.

در کنار این موارد نیز امکانات متعدد کوچکی بر روی این یخچال جایگذاری شده است که تا زمان عرضه رسمی آن نمی‌توان از تمامی آنها آگاه شد. البته شایان‌ذکر است که سامسونگ تنها به معرفی این محصول پرداخته و از تاریخ عرضه و قیمت آن سخنی به میان نیاورده است.