امضای دیجیتالی توسط سامسونگ متحول می‌گردد

رایورز – بر اساس اطلاعات جدید منتشر شده در منابع خبری، قلم اس پن شرکت سامسونگ به‌زودی برای اعمال امضاهای دیجیتالی به کار گرفته خواهد شد.

امضای دیجیتال، از مهم‌ترین فناوری‌هایی است که پیش‌نیاز مهم احراز هویت است و سپس در کاربردهای مختلف به ویژه داد و ستد و تجارت الکترونیک بکار می‌رود. در این خصوص، محققین بر روی پروتکل‌ها، ساز و کار و نیز ملزومات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن در حال توسعه و تحقیقند.

بر اساس اطلاعات جدید منتشر شده در منابع خبری، قلم "اس پن" شرکت سامسونگ به‌زودی برای اعمال امضاهای دیجیتالی به کار گرفته خواهد شد و بدین ترتیب انتظار تحولی بزرگ در استفاده از امضای دیجیتال در میان همه کاربران می‌رود.

به گزارش وب‌سایت خبری تحلیلی androidauthority، بسته محصولات سامسونگ به‌تازگی به‌شدت کامل شده است و این شرکت پس از در اختیار داشتن فناوری‌هایی مانند امنیت همراه، سیستم پرداخت هوشمند و ... به یک قابلیت جدید مجهز خواهد شد که بدین ترتیب، این شرکت را در همگانی کردن فناوری‌ها، پیشرو خواهد نمود.

در همین راستا با توجه به این‌که شرکت سامسونگ چندی پیش قلم اس‌پن را برای محصول جدید خود یعنی گلکسی نوت 8 معرفی کرده است، به نظر می‌رسد که کاربری‌های این محصول فراتر از استفاده از آن به‌عنوان یک ابزار ساده ارتباطی خواهد بود و می‌تواند ابزاری برای گسترش یک فناوری در میان همه کاربران تلقی گردد.

 

 

یک وب‌سایت کره‌ای معتبر به‌تازگی با اتکا به همین اطلاعات، اعلام کرده است که سرمایه‌گذاری جدید این شرکت بر روی ایده استفاده از این قلم برای امضای دیجیتالی خواهد بود.

مدیر طراحی و توسعه قلم اس‌پن -که چائه وون سیک نام دارد- اعلام کرده است که این قلم پتانسیل چنین چیزی را دارد و می‌توان از این محصول جهت بهبود امنیت مراودات اینترنتی استفاده کرد.

گفته می‌شود که قرار است تا از این قابلیت جدید در مراسم رونمایی از گلکسی اس 9 به‌صورت رسمی پرده‌برداری شود، اما هنوز صحت این موضوع توسط مدیران این شرکت تائید نشده است.