اختراعی برای تبدیل نمایشگر به بلندگوی داخلی

رایورز - شرکت گوگل با خرید بخشی از سهم Redux، به دنبال نوعی فناوری‌ برای تبدیل صفحه‌ نمایش‌های تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها به بلندگوست.

به گزارش وب‌سایت خبری تحلیلی techtimes، شرکت بریتانیایی Redux به دلیل فعالیت‌های خود در زمینه تبدیل صفحه‌ نمایش تلفن‌ها و تبلت‌ها به بلندگو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است.

این شرکت -که تاکنون موفق به ثبت 178 اختراع‌ شده است- توانسته نظر گوگل را به خود جلب نموده و بخش/تمام مالکیت آن طی قراردادی به گوگل واگذار شده است.

به نظر می‌رسد که گوگل با خرید این شرکت در کنار منتفع شدن از اختراعات ثبت‌ شده Redux، می‌تواند بر روی تمرکز اصلی آن یعنی تبدیل صفحه‌ نمایش به بلندگو مانور دهد.

بدین‌ ترتیب می‌توان انتظار داشت که در صورت موفق بودن این طرح و حذف بلندگوهای حقیقی از تلفن‌های همراه، فضای بیشتری برای کاربری‌های دیگر نظیر بزرگ‌تر شدن باتری در اختیار طراحان دستگاه‌های یاد شده قرار گیرد.

 

 

البته فناوری یادشده -که از طریق هدایت امواج به زیر سطوح هموار عمل می‌کند- می‌تواند در بهبود بازخورد لمسی صفحه‌نمایش‌ها نیز کاربرد داشته باشد.

همچنین به نظر می‌رسد که گوگل در پی آن است که با عرضه سخت‌افزار ویژه ‌بر روی تلفن‌های همراه هوشمند شرکت خود از دیگر رقبا در این صنعت پیشی بگیرد.