گوگل سرعت شبکه‌های وای‌فای را اعلام می‌کند

رایورز - گوگل برای نمایش سرعت شبکه‌های وای‌فای، از قابلیت Wi-Fi Assistant استفاده نموده است تا بتواند این توانایی را به کاربران ارائه کند.

در رقابت در میان سیستم‌های عامل مشهور و پرکاربرد، گاه فاکتورهایی به قابلیت‌های آنها افزوده می‌شود که دست بالا را برای این سیستم‌عامل به همراه دارد و از سوی دیگر، کاربرد بسیار جالبی برای کاربران خواهد داشت.

از جمله، در نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید (اندروید اورئو 8.1 )، کاربران می‌توانند از سرعت شبکه‌های وای‌فای در دسترس خود مطلع شوند.

به گزارش وب‌سایت CIO Today، شرکت گوگل در نسخه اندروید 8.1 Oreo برچسب‌های اندازه‌گیری سرعت برای شبکه‌های وای‌فای طراحی نموده و آن را برای کاربران نمایش خواهد داد.

بدین‌ترتیب افراد می‌توانند از میان شبکه‌های موجود در اطراف خود، دست به انتخاب زده و به پرسرعت‌ترین شبکه متصل شوند. این برچسب‌ها عبارتند از Very Fast (بسیار سریع)، Fast (سریع)، OK (قابل قبول) و Slow (کُند).

از نقطه‌نظر فنی، گوگل برای نمایش سرعت شبکه‌های وای‌فای، از قابلیت Wi-Fi Assistant -که مربوط به دریافت و ارسال سیگنال می‌باشد- استفاده نموده است تا بتواند این توانایی را به کاربران ارائه کند.

 

 

البته این ویژگی صرفاً برای شبکه‌های وای‌فای باز و عمومی کاربرد دارد، چرا که Wi-Fi Assistant می‌بایست به سیگنال‌ها دسترسی داشته و آنها را بررسی کند. به همین دلیل این قابلیت جدید اندروید، در شبکه‌های محافظت شده (یعنی شبکه‌‎هایی که رمز عبور دارند) فاقد کارآیی است.

شایان ذکر است کاربرانی که علاقه‌ای به استفاده از این سرعت‌سنج ندارند، می‌توانند با مراجعه به بخش تنظیمات گوشی خود، این قابلیت را غیرفعال نمایند.