کورتانا با قابلیت‌های جدید بروز می‌شود

رایورز - بازار دستیارهای هوشمند دیجیتال در قبضه آمازون و گوگل است و ظاهراً مایکروسافت برنامه‌های جدیدی برای متحول ساختن کورتانا در دست دارد.

شرکت مایکروسافت می‎گوید کورتانا از رقبای خود عقب افتاده است. به نظر می‌رسد قابلیت جدید گوگل در حوزه هوش مصنوعی که دوپلکس (Duplex) نام دارد و طبق برنامه، تابستان امسال به Google Assistant اضافه می‌شود، مدیران مایکروسافت را نگران ساخته است.

در واقع، بازار دستیارهای هوشمند دیجیتال در قبضه آمازون و گوگل است و ظاهراً مایکروسافت برنامه‌های جدیدی برای متحول ساختن کورتانا در دست دارد.

به گزارش وب‌سایت Phone Arena، خاویر سولترو (Javier Soltero) مسئول توسعه کورتانا در مصاحبه‌ای با ZDNet گفته بود که کورتانا چیزی فراتر از یک دستیار صوتی خواهد بود.

وی با اذعان به اینکه کورتانا از بازار اسپیکرهای هوشمند عقب افتاده است، اظهار داشت مایکروسافت قصد دارد آن را به قابلیت‌های فراوانی مجهز و در دیوایس‌های مختلف جاسازی نماید.

خاویر سولترو گفت: کورتانا از میدان به‌در نمی‌شود ... هنوز هم ساخت کورتانا به عنوان یک دستیار، در برنامه‌های ماست. هدف ما این است هماهنگی باقی بمانیم، اما نیاز افراد، کمک گرفتن است.

 

 

یادآور می‌شود کورتانا، از جذاب‌ترین امکانات نسخه‌های جدید ویندوز است که مایکروسافت آن را در سال 2014 معرفی نمود. نام این برنامه برگرفته از شخصیت خیالی و هوش مصنوعی در سری بازی‌های ویدیویی هیلو است که توسط جن تیلور صداگذاری شده است. کورتانا با الکسای آمازون و گوگل اسیستنت رقابت دارد.

منبع: