iOS 12 سرعت آیفونتان را افزایش می‌دهد.

رایورز -  iOS 12  یک ویرایش تقویت شده از سیستم عامل موبایلی مشهور این شرکت است، و مطابق اعلام اپل، قصد دارد زمانی که صرف آن می‌کنید را کاهش دهد.

 

به نقل از اینکوایرر، این سیستم عامل بر روی همه دستگاه‌هایی که از iOS 11 استفاده می‌کنند پشتیبانی خواهد شد، و طبق معمول بر بهبود عملکرد و پایایی آن تمرکز دارد. بنا بر اعلام اپل، برخی از اصلاحات اساسی در این نسخه، باعث بهبود چشمگیر تجربه نرم‌افزاری بر روی این سیستم عامل می‌شود. به عنوان مثال، در آیفون 6S حدود 40 درصد سریع‌تر از قبل باز خواهند شد، و شما می‌توانید یک عکس را 70 درصد سریع‌تر از آنچه در iOS 11 تجربه کرده بودید بگیرید.

 

مانند گوگل، اپل ابزارهایی نیز برای بهتر کردن پایش و محدودتر کردن زمان مشغول بودنتان با محصولات این شرکت ارائه می‌کند. یک اپ جدید 'Screen Time' خلاصه هفتگی فعالیت‌هایتان را برای شما ارسال خواهد کرد تا ببینید مثلا چقدر زمان صرف اینستاگرام کرده‌اید، و کدام اپ بیشترین نوتیفیکیشن‌ها را برای شما ارسال کرده است، و نیز ابزاری به نام 'app limits' وجود دارد که برای شما این امکان را فراهم می آورد تا زمانی که هر روز صرف اپ‌های مشخصی می‌کنید را محدود نمایید.

 

همچنین، قابلیت جدید ضدمزاحمتی 'bedtime' سبب خواهد شد تا هیچ نوتیفیکیشنی از Candy Crush شما را بیدار نکند، و پشتیبانی از نوتیفیکیشن‌های گروهی مقدار زمانی که پاپ‌آپ‌ها حواستان را پرت می‌کنند را کاهش خواهد داد. و البته، بزرگ‌ترین مجموعه قابلیت‌های جدیدی که iOS 12 در اختیار کاربران قرار می‌دهد Memoji است، که امکان Animoji واقعی‌تری را فراهم می‌آورد.

 

 

واقعیت افزوده(AR) یک تمرکز بزرگ دیگر iOS 12 است؛ اپل نسل دوم پلتفرم ARKit خود را ارائه خواهد نمود که ویژگی آن بهبود ردیابی چهره، رندرینگ واقعگرایانه، شناسایی شیء سه بعدی و تجربیات به اشتراک گذاشته خواهد بود. اپل به Siri نیز Shortcuts را اضافه کرده که قابلیتی است که هدف آن ارائه اطلاعاتی است که به نظر اپل، شما در طی روز به آنها نیاز دارید.

 

به عنوان مثال، اگر شما به سینما بروید، Siri می‌تواند به شما یادآوری کند که دستگاهتان را بی‌صدا(mute) کنید، و اگر روز تولد مادربزرگتان شده باشد کمک‌رسان مجازی اپل به شما یادآوری خواهد کرد که با او تماس بگیرید. همچنین یک اپ Shortcut جدید نیز امکان مدیریت کردن شورت‌کات‌ها را برای کاربر فراهم می‌آورد. گفتنی است iOS 12 بر روی همه دستگاه‌هایی که از iOS 11 استفاده می‌کنند قابل دسترسی خواهد بود، که عبارتند از آیفون 5S به بالا، همه مدل‌های iPad Air و Pro، iPad mini 2 و بالاتر و iPod Touch نسل ششم.

منبع: