احتمال تعبیه دوربین سلفی زیر صفحه نمایش در گوشی‌های آینده سامسونگ

رایورز - حتی بهترین صفحه نمایش‌های موبایل مانند نمایشگر OLED که بر روی آیفون XS به کار رفته و نمایشگر Dynamic AMOLED که بر روی گلکسی S10 سامسونگ استفاده می‌شود بی‌نقص نیستند چرا که یک ناچ بر روی آنها تعبیه شده است.

به نقل از مشبل، هدف نهایی یک گوشی تمام صفحه بدون هیچگونه برش‌خوردگی تورفته و بدون هرگونه بخش‌های قابل حرکت برای مخفی کردن دوربین سلفی (مانند اوپو Find X) است. کدام کمپانی اولین گوشی اینچنینی را عرضه خواهد کرد؟ شاید سامسونگ. مانند سنسورهای اثر انگشت درون صفحه‌ای، این شرکت می‌گوید که بر روی تعبیه دوربین سلفی در زیر صفحه نمایش برای گوشی‌های آتی کار می‌کند.
 
نایب رییس امور R&D سامسونگ، یانگ بیونگ-دوک، در گفتگو با خبرگزاری یونهاپ گفت که صفحه نمایش Dynamic AMOLED اینفینیتی-O این شرکت که در S10 مورد استفاده قرار گرفته «یک دستاورد شایان توجه» برای نمایشگر اسمارتفون‌ها است، ولی این شرکت در حال کنکاش برای رسیدن به نمایشگرهای تمام‌صفحه بدون برش‌خوردگی است.
 


یانگ گفت: «اگرچه امکان ساخت (یک اسمارتفون تمام‌صفحه) در 1 تا 2 سال آینده وجود ندارد، این تکنولوژی می‌تواند تا نقطه‌ای پیش برود که در آن حفره دوربین نامرئی باشد، بدون اینکه هیچگونه تاثیر منفی بر کارکرد دوربین داشته باشد».

  

در حال حاضر، گوشی‌هایی با صفحه‌های بدون برش‌خوردگی وجود دارند، همچون Oppo Find X، Vivo Nex S و شیائومی Mi Mix 3، ولی دوربین‌ها درون نمایشگر پنهان نشده است. گوشی‌های Find X و ویوو Nex S از سیستم‌های موتوریزه شده برای بالا و پایین بردن سیستم‌های دوربین استفاده می‌کنند؛ این راهکاری جالب ولی ناکامل است چرا که مکانیسم‌های موتوریزه‌ شده بیشتر در معرض خراب شدن قرار دارند. Mi Mix 3 از یک طراحی بازشو استفاده می‌کند، که اندکی بهتر از دوربین‌های سلفی موتوریزه‌ شده است، ولی فاصله بین جلو و عقب ورود آب و زوائد و آسیب وارد شدن به کل دستگاه را محتمل می‌سازد.
 
همچنین خبرگزاری یونهاپ درباره تکنولوژی‌های مرتبط با صفحه نمایش گزارش کرد که سامسونگ به دنبال یافتن راهی برای تبدیل کردن نمایشگر به یک اسپیکر با تکنولوژیی است که شبیه اسپیکر Crystal Sound OLED الجی است که در گوشی آتی G8 ThinQ عرضه خواهد شد.
 
به هر حال با جدول زمانی که یانگ اعلام کرد بعید است این قابلیت‌ها به گلکسی S11 و S12 برسند، اما شاید در گلکسی S13 این رویا محقق شود.
 

منبع: