گوگل “Go”، مهمان دستگاه‌های اندروید سراسر جهان

شرکت گوگل به تازگی تصمیم گرفته که برنامه گوگل “Go” را برای تمای دستگاه‌های اندروید فعال در سطح جهانی عرضه کند.
این برنامه در فروشگاه گوگل پلی ارائه شده است. برنامه کم‌حجم و سبک گوگل “Go” می‌تواند در زمینه جست‌وجوی اینترنتی، فواید زیادی داشته باشد.

به نقل از ونچربیت، برنامه گوگل “Go” می‌تواند متون پیرامون کاربر را به راحتی بخواند و ترجمه کند. این برنامه در حال حاضر برای تمامی دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل اندروید 5.0  یا 5.1 لالی‌پاپ و بالاتر عرضه شده است. گوگل “Go” یکی از برنامه‌های دارای برند “Go” در گوگل است که در سال‌های اخیر روانه بازار شده است.

محصولات دیگری از برند “Go” در بازار وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به یوتیوب “Go”، گوگل مپس “Go” و گالری “Go” اشاره کرد. در ماه دسامبر سال 2017، نسخه پیش‌نمایش گوگل “Go” در هند و اندونزی  ارائه شد و پس از آن به تدریج وارد سایر کشورهای جهان شد. اکنون این برنامه برای تمامی دستگاه‌های اندروید موجود در سطح جهان ارائه شده است.


بسیاری از تحلیلگران از گوگل “Go” به عنوان دست‌پخت شرکت گوگل یاد می‌کنند که به آن کمی چاشنی هوش مصنوعی اضافه شده است. گوگل “Go” این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که بتوانند باوجود اتصالات ناپایدار و ضعیف، با صرف هزینه ناچیز و فضای ذخیره‌سازی پایین به اطلاعات موجود در فضای وب دسترسی داشته باشند.
 
در صورتی که کاربر نتواند به هیچ نقطه‌ای متصل شود و اتصال اینترنتی خود را از دست بدهد، گوگل “Go” می‌تواند به محض اتصال مجدد به اینترنت، به کاربر اعلام کند که می‌تواند نتیجه جست‌وجوی قبلی را به او نمایش دهد. این برنامه فقط 7 مگابایت حجم دارد.
 
کاربر به کمک گوگل لنز می‌تواند لغات و کلمات پیرامون خود را با استفاده از دوربین گوشی خود تفسیر و ترجمه کند. گوگل “Go” به کمک گوگل لنز می‌تواند کلماتی که در دنیای واقعی (فیزیکی) وجود دارد را بخواند و ترجمه کند.

منبع: