رکود PC؛ بدتر از آن چیزی است که می ترسیدیم!

رایورز - خبر خوب: انتقاد روز جمعه از ویندوز 8، BYOD، تلفن های هوشمند و تبلت ها! فروش کامپیوترهای شخصی، ایستگاه های کاری بزرگ، دسکتاپ های بزرگ و سنگین و لپ تاپ هایی که با اندروید یا iOS کار نمی کنند، در سال 2012 با کاهشی بیش از آنچه IDC انتظار داشته است مواجه شد.

مردم الزاماً PC هایشان را با تلفن های هوشمند و تبلت ها جایگزین نمی کنند، اما این دستگاه های جدید هم چنان موجب طولانی تر شدن زمان به روزرسانی های PC ها می شوند و حالا ویندوز 8 چیزی است که اکثر افراد هنوز نمی خواهند از آن استفاده کنند و این هیچ کمکی به این وضعیت نمی کند.

IDC به تازگی ارسال محموله هایPC  به تمام نقاط دنیا در سه ماهه چهارم سال برای کل سال را به اتمام رسانده و خود را به سرعت به بازار ایالات متحده رسانده است.

هیچ کس انتظارش را نداشت که بازار PC در سه ماهه آخر سال رشد کند، اما افت فروش PC خیلی بیشتر از آن چیزی بود که IDC در چندماه گذشته، پیش بینی کرده بود و انتظار می رفت که فروش 4.4 درصد کاهش پیدا کند، اما این رقم به 6.4 درصد رسید.

در سه ماهه آخر سال 2011، 95.9 میلیون دستگاه ارسال کرده بود در حالی که این رقم در سه ماهه آخر سال 2013 به 8.8 میلیون رسید.

منبع: