راهکار ویژه برای تست قابلیت پشتیبانی از واقعیت مجازی

رایورز - شرکت بازی‌سازی ولو به‌تازگی سیستمی را ارائه کرده است که می‌تواند سیستم‌های کامپیوتری را در زمینه آمادگی برای پشتیبانی از محتوای واقعیت مجازی تعیین نماید.

به گزارش رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، واقعیت مجازی در حل رشدی بسیار سریع است و به همین دلیل نیز بسیاری از افراد در سراسر جهان علاقه‌مند به استفاده از این فناوری هستند ولی مشکلی در این راه وجود دارد که شامل توان سخت‌افزاری کامپیوترها برای اجرای محتوای این فناوری است.

در این میان شرایط به نحوی رقم خورده است که شرکت ولو (Valve) که در زمینه ساخت بازی‌های کامپیوتری فعال است، ساختاری را ارائه کرده است که می‌تواند میزان آمادگی دستگاه برای پذیرایی از محتوای واقعیت مجازی را تعیین کند.

این ساختار بر اساس روبات‌های موجود در بازی مشهور این شرکت یعنی پورتال طراحی شده است و با اجرا بر روی سیستم میزبان، توان سخت‌افزاری دستگاه را در سطوح مختلف تخمین می‌زند.

در یکی از آزمایش‌های انجام شده با این ساختار، یک سیستم مجهز به پردازنده ۳.۴ گیگاهرتزی Core i۵ و کارت گرافیکی انویدیا جی فورس جی تی ایکس ۹۸۰ موفق به کسب امتیاز ۷.۹ شد که یک امتیاز خوب برای اجرای این محتوا محسوب می‌شود.