پنج سال طوفانی پیش روی خودروهای متصل به شبکه

1395/07/10

رایورز - مرکز تحلیلی گارتنر به‌تازگی اقدام به انتشار نتایج تحلیل‌های خود در زمینه بازار خودروهای متصل پرداخته است که این نتایج نشان از رشد این صنایع در ۵ سال آینده دارند.

به گزارش رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، دستیابی به خودروهای کاملا متصل در دنیای امروزی هنوز کمی رویایی به نظر می‌رسد ولی شرکت‌های مختلفی برای تحقق این رویا در حال تلاش هستند.

در این میان بنگاه تحلیلی گارتنر دست به بررسی شرایط پیش روی بازار مربوط به صنایع خودروهای متصل به شبکه زده است که نتایج این تحلیل می‌تواند برای شرکت‌های فعال در این صنایع خوشحال کننده باشد.

پروژه‌های مربوط به خودروهای متصل در حقیقت بر روی این امر تکیه دارند که به‌جای استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند یا سایر دستگاه‌های همراه، سیستمی هوشمند به‌صورت داخلی ارتباطات خودرو را مدیریت کند.

در نخستین فاز تحلیل ارائه‌شده توسط گارتنر مشخص‌شده است که این بازار در پایان سال ۲۰۱۶ به تعداد ۱۲.۴ میلیون دستگاه فعال دست خواهد یافت.

 

 

حال در بازه زمانی ۵ ساله و در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد پیشرفت چشمگیر این صنایع خواهیم بود و بر اساس پیش‌بینی‌های گارتنر قرار است تا شاهد حضور ۶۱ میلیون خودرو متصل به شبکه در جاده‌های جهان باشیم.

اخرین اخبار