رباتی که با متقاضیان کار مصاحبه می‌کند

رایورز - فناوری روباتیک، به تدرج در حال ورود به عرصه‌های مختلف و گاه عجیب در صحنه زندگی فردی و جمعی انسان‌هاست.

گروهی از محققین روسی، به تازگی رباتی انسان‌نما ساخته‌اند که از آن برای مصاحبه‌های شغلی در شرکت‌های بزرگ استفاده می‌شود.

به گزارش بلومبرگ، این ربات که Vera نام دارد، به فناوری‌های تشخیص گفتار از گوگل، آمازون و مایکروسافت و نیز موتور جست‌وجوگر روسی یاندکس مجهز است.

«ورا» با استفاده از فناوری هوش مصنوعی و در نظر گرفتن نیازمندی‌های شغلی، تعداد نامزدهای مناسب و حائز شرایط برای یک پست شغلی را بررسی و اعلام می‌کند.

گفته شده این ربات از دسامبر سال 2016 (آذر 1395) کار خود را در روسیه آغاز کرده است و در حال حاضر، 300 شرکت از این ربات استفاده می‌کنند که از آن جمله می‌توان به پپسی، خرده فروشی IKEA که شرکتی چندملیتی است و نیز شرکت لوازم آرایشی و زیبایی لورئال اشاره کرد. با این حال، روز به روز بر تعداد متقاضیان این ربات از کشورهای مختلف خاورمیانه، اروپا و آمریکا افزوده می‌شود!

با توجه به این که «ورا» قادر است برترین نامزدهای شغلی مناسب را انتخاب کند، در نتیجه، قادر است زمان و هزینه استخدام نیروهای مورد نیاز را به یک سوم کاهش می‌دهد و همین امر، این توانایی را به آن می‌دهد که به طور همزمان با صدها نفر متقاضی کار، مصاحبه شغلی انجام دهد.

 

 

استارت‌آپ روسی Stafory که توسط دو جوان 28 و 30 ساله به نام‍‌های Vladimir Sveshnikov و Alexander Uraksin مدیریت می‌شود، خالق این ربات، دختر انسان‌نمای زیباست و آنها اکنون در حال آموختن خشم، لذت و ناامیدی به آن هستند. شایان ذکر است که سال گذشته این شرکت یک میلیون دلار سود کرده است.

منبع: