الکسا؛ یک سیستم عامل کامل برای تمامی بخش‌های زندگی

رایورز - رویداد سخت‌افزاری آمازون با محوریت دستیار هوشمند الکسا، به تازگی انجام شد.

 

این رویداد فقط دو ساعت به طول انجامید ولی مطالب مختلفی در بیانیه پایانی این گردهمایی عنوان و مطرح شد. آمازون در این گردهمایی، محصولاتی بسیاری را رونمایی کرد که در بین آن‌ها کالاهای مختلفی از جمله رادیوی خانگی، لوازم آشپزخانه و وسایل خودرو وجود داشت.

به نقل از ورج، بعضی از این محصولات، حاضران در گردهمایی را شگفت‌زده می‌کردند و انتظار عرضه چنین محصولاتی را از طرف آمازون نداشتند. یکی از این محصولات یک مایکروویو یا ساب‌ووفر صد واتی بود که برای تماشاگران بسیار جالب به نظر آمد و این سوال برای آنها مطرح شد که دلیل رونمایی از این وسایل چه بوده است.
 
با بررسی استراتژی بازاریابی شرکت آمازون می‌توان به دلیل توسعه و گسترش این شرکت در مقیاس بزرگ، ساخت الکسا، راه اندازی خط تولید اکو و هر دستگاه دیگری پی برد. این شرکت قصد دارد دستگاه‌های مختلفی را به بازار عرضه کند و سپس با فروش آنها و اضافه کردن قابلیت اتصال به تمامی این دستگاه‌ها، این امکان را به دارندگان بدهد که از طریق فرمان صوتی به الکسا، تمامی وسایل خود را در منزل کنترل کنند. شرکت آمازون قصد دارد که یک سیستم عامل مناسب برای منازل ارائه دهد و از این طریق، به یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه خانه هوشمند تبدیل شود. با استفاده از این سیستم عامل، افراد به راحتی می‌توانند تمامی خریدهای خود را به راحتی و بدون دغدغه انجام دهند.
 
ارائه محصولات جدید و متنوع، راهی است که آمازون برای ورود به منازل پیدا کرده است. ارائه چنین سیستمی، یک مزیت رقابتی برای آمازون محسوب می‌شود. استفاده بیشتر از الکسا، باعث بهتر شدن اطلاعات آمازون می‌شود، از این طریق الگوریتم‌ها بهبود می‌یابد و کیفیت تجربی مشتری بالا می‌رود.

منبع: