گیم پد مخصوص گوگل برای بازی‌های ابری

رایورز - گوگل اخیرا برای ثبت اختراع جدیدی ثبت‌نام کرده است که شامل یک کنترل‌کننده بازی‌های کامپیوتری متصل به اینترنت می‌شود که به‌صورت مستقل از هر دستگاهی کار می‌کند.

 

به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، ثبت اختراع گیم پد جدید گوگل بسیاری از متخصصان را با جدیدترین پروژه استریم بازی‌های کامپیوتری این کمپانی آشنا کرد.
 
این کنترل‌کننده می‌تواند اعلانات گفتگوها دعوت‌نامه بازی‌ها و محتواهای دیگر را دریافت کندو نرم‌افزار مرتبط را روی هر دستگاه مرتبطی اجرا کند. برای مثال درصورتی‌که تلویزیون خانگی در حال پخش برنامه دیگری است، به بازی چندنفره روی تبلتتان وارد شوید و از این گجت برای ادامه بازی‌تان استفاده کنید.

 این گیم پد علاوه بر گزینه‌های سخت‌افزاری مرسوم مانند دکمه‌های مختص بازی‌ها و تنظیمات عمومی، می‌تواند حساب کاربری شمارا ذخیره کرده و تنظیمات دستگاهتان را هم برایتان نمایش بدهد. شما می‌توانید دوستی را ملاقات کرده و فورا به بازی بازگردید.

 

 

گوگل در اصل این ثبت اختراع را در سال 2014 میلادی ارائه کرد و هنوز محصول نهایی مرتبط با این ثبت اختراع ساخته نشده است. بااین‌حال گیم پد یادشده نشانی بر رویکرد گوگل مبنی بر توسعه پروژه Stream به یک سرویس تمام‌عیار است. به‌این‌ترتیب به‌جای تعویض کلی کنسول تنها به یک گیم پد متصل به‌حساب های ابری نیازمند خواهید بود که بتواند با دستگاهی که هم‌اکنون در اختیار دارید به‌خوبی ارتباط برقرار کند.
 
با توجه به این امر که آینده بازی‌های کامپیوتری در محیط‌های ابری می‌تواند بسیار ویژه باشد، چنین اقدامی از سوی گوگل را باید بسیار مهم دانست و این امر حتی ممکن است آینده بازی‌های کامپیوتری را کاملا تغییر بدهد.
منبع: