مشکل دستگاه‌های AMD با به‌روزرسانی جدید ویندوز 10

1398/04/16

نصب به‌روزرسانی ماه مه ویندوز 10 روی برخی از سیستم‌های AMD دچار مشکل شده است اما با ترفندی ساده قابل‌حل است.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، گزارش‌های به‌دست‌آمده حاکی از آن است که یکی از مشکلات اصلی دارندگان دستگاه‌های مجهز به پردازنده AMD با این به‌روزرسانی فریز شدن فرایند نصب است و مشکلی در رابطه با سازگاری این به‌روزرسانی و درایورهای RAID وجود دارد.
 
با این‌ حال، راه حلی ساده برای این مسئله ترتیب داده شده است و آن‌هم دانلود آخرین نسخه از بسته‌های درایور AMD قبل از تلاش برای نصب این به‌روزرسانی است. اما یک سوال اصلی که در اینجا مطرح است این است که چرا مایکروسافت و تمامی اعضای برنامه اینسایدر زودتر از این‌ها این مسئله را مطرح نکرده‌اند؟ از طرفی AMD توضیح می‌دهد که این به‌روزرسانی درخواست‌های IOCTL (کنترل ورودی و خروجی دستگاه) جدیدی را شامل شده است.
 

البته شرم‌آورترین مشکلی که در این سری از به‌روزرسانی‌ها وجود دارد در رابطه با یکی از قابلیت‌های جدید آن است. این قابلیت که ویندوز سندباکس نام دارد برای توسعه‌دهندگانی طراحی‌شده است که می‌خواهند بدون آسیب رساندن به سیستم اصلی‌شان نرم‌افزارهای خود را تست کنند که البته این سیستم نیز در این به‌روزرسانی با مشکل مواجه شده است و به‌خوبی کار نمی‌کند.

 


وصله‌ای در این به‌روزرسانی ویندوز 10 را از شناسایی وجود سندباکس بازمی‌دارد و درنتیجه سیستم کاربر سرشار از پیام‌های خطا می‌شود. البته علت اصلی بروز این مشکل هنوز مشخص نیست اما واضح است که مقصر اصلی مایکروسافت است و این کمپانی وعده داده است که به‌زودی با ارسال وصله‌هایی به این به‌روزرسانی، مشکلات یادشده را حل خواهد کرد.
 
البته مشکل سومی نیز وجود دارد که دلیل آن بار دیگر به درایورهای منسوخ شده برمی‌گردد و آن‌هم مشکل دراپ اوت ماژول‌های وای‌فای کوالکام است. بار دیگر راز برطرف کردن این مشکل به‌روزرسانی درایورها قبل از نصب این به‌روزرسانی است. با این‌ حال برخلاف مشکل مرتبط با AMD که فرایند نصب را متوقف نمی‌کرد، مشکل کوالکام برای ادامه فرایند نصب نیازمند برطرف شدن است.
 
اگرچه این به‌روزرسانی به حد به‌روزرسانی 1809 پاییز گذشته فاجعه‌بار نیست اما نشان از شکافی عمیق در فرایند تست آنها دارد که مایکروسافت باید در اسرع وقت به این موضوع بپردازد.

اخرین اخبار