نسخه ویژه اندروید برای کنسول بازی The Nintendo Switch به‌زودی عرضه خواهد شد

گروهی از علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری ماجراجو به‌صورت غیررسمی، نسخه‌ای از اندروید اوریو را برای نصب روی دستگاه‌های The Nintendo Switch آماده کرده‌اند.
 
به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، این نسخه از اندروید 8.1 اوریو توسط تیمی به نام switchroot بر پایه Lineage OS 15.1  ساخته شده است و همان‌طور که گزارش‌های قبلی اشاره داشتند، دارای معماری مناسب با رام‌های تبلت‌های Shield  شرکت انویدیا است.
 
خبر خوب این است که از این‌ پس شما می‌توانید تمامی بازی‌هایی که تنها روی دستگاه‌های Shield اجرا می‌شد را روی The Nintendo Switch خود اجرا کنید؛ اما از آنجایی‌ که قابلیت Deep Sleep در دستگاه‌های غیر از Shield وجود ندارد، پس احتمالا با مشکل تخلیه باتری مواجه خواهید شد.
 

از جمله مشکلات دیگر این سیستم، عدم نمایش اطلاعات باتری در حال شارژ است و البته برخی از کنترل‌ها نیز با اندکی تأخیر کار می‌کنند. با این‌ حال در آینده به‌روزرسانی‌های جدیدی برای این سیستم عرضه خواهد شد که نصب آنها تنها نیازمند یک کارت حافظه میکرو اس دی خواهد بود.

البته همان‌طور که می‌دانید کمپانی Nintendo به‌شدت به تغییرات سوم شخص و هک شدن حساس است و پیش‌ از این، دسترسی شمار زیادی از کاربرانی که سعی در تغییر سیستم خود داشته‌اند را محدود کرده است. به‌ این‌ ترتیب بهتر است بدانید که فلش کردن دستگاهتان و تجهیز آن به اندروید ناشناخته نخواهد ماند و ممکن است با خطر ممنوعیت دسترسی مواجه شوید.

منبع: