نخستین کنفرانس جهان برای نرم‌افزارهای متن باز برگزار می‌شود

رایورز - شرکت DVCOM Technology که از عرضه‌کنندگان منطقه‌ای نرم‌افزار محسوب می‌شود، میزبانی نخستین کنفرانس متن باز جهان موسوم به Open Source Summit را برای تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۶ عهده دار شد.

به گزارش رایورز به نقل از آی‌تی‌پی، این همایش یک روزه که با نام OSS 2016 هم شناخته می‌شود، آخرین راهکارهای متن باز را تحلیل می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه بازارهای جهانی می‌توانند خود را با این نرم‌افزارها سازگار کنند. شرکت DVCOM اعلام کرد همزمان با این همایش، مراسم اعطای جایزه به بهترین نرم‌افزارهای متن باز را هم برگزار می‌کند.

کنفرانس OSS 2016 در اصل با هدف آشنایی هرچه بیشتر با راهکارهای متن باز برگزار می‌شود و برگزارکنندگان آن تلاش می‌کنند به سوالات سازمان‌ها در این زمینه پاسخ دهند و مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آنها را برای در اختیار گرفتن پلتفرم‌های مرتبط برطرف کنند.

«مارک اسپنسر» بنیانگذار و مدیر فناوری شرکت Digium در این خصوص گفت: «این روزها سازمان‌های بزرگ به واسطه نرم‌افزار اقدامات خود را پیش می‌برند و هرچه بیشتر در عرصه نرم‌افزار سرمایه‌گذاری کرده‌ باشند، بیشتر می‌توانند در عرصه رقابتی حضور یابند.»

او در ادامه توضیح داد: «نرم‌افزارهای متن باز از جمله فناوری‌هایی محسوب می‌شوند که به صورت ویژه بر بازار سازمانی تمرکز دارند و انواع مختلف آنها، نیازهای متفاوت سازمان‌ها را پاسخ می‌دهد. این نرم‌افزارها امکان حضور توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری برای افزودن قابلیت‌های مختلف به آنها را فراهم می‌کنند.»