نسل جدید کانتینرهای نرم‌افزاری روی خدمات ابری Azure

1394/10/09

رایورز - اکوسیستم کانتینر نرم‌افزاری مایکروسافت همچنان در حال گسترش است و این هفته یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سیستم‌های مجازی‌سازی، کانتینر نرم‌افزاری و مدیریت داده اعلام کرد که به زودی سرویس‌های خود را روی سیستم Azure مایکروسافت ارائه می‌دهد.

به گزارش رایورز به نقل از اینترپرایزتِک، شرکت Sphere3D که دفتر مرکزی آن در سن‌جوز آمریکا واقع شده است با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد فناوری کانتینر نرم‌افزاری Glassware 2.0 آن با ابزارهای ویندوزی سازگار می‌شود تا از طریق پلتفرم پردازش ابری مایکروسافت انواع دستگاه‌ها و سیستم‌های عامل را تحت پوشش بگیرد.

این کانتینرها تاکنون در بیش از ۷۰ سیستم مجازی استفاده می‌شدند و بر اساس توافقات صورت گرفته بین دو شرکت‌، از این پس مبتنی بر سیستم ابری Azure مایکروسافت سازمان‌ها از آن بهره می‌برند.

انتقال کانتیر نرم‌افزاری مذکور به فضای ابری عمومی برای استفاده در زیرساخت‌های مجازی به این معنی خواهد بود که سازمان‌ها از این پس می‌توانند فناوری‌ ارائه ابزارهای کاربردی مورد نیاز خود را مبتنی بر زیرساخت‌های مختلف به راحتی استفاده کنند و حتی سازمان‌های کوچک‌تر هم از این قابلیت بهره‌مند شوند.

فناوری Glassware که با نام G-Series Cloud هم شناخته می‌شود، هم اکنون در سیستم ابری Azure Marketplace ارائه شده است تا سازمان‌ها بتوانند ماشین‌های مجازی خود را مبتنی بر آن راه‌اندازی کنند.

شرکت توسعه‌دهنده این کانتینر نرم‌افزاری اعلام کرد که سازمان‌ها برای استفاده از فناوری مذکور به هیچ کد و برنامه خاصی نیاز ندارند و سیستم مذکور به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند با انواع زیرساخت‌های سازمانی موجود سازگاری پیدا کند.

 

اخرین اخبار